ژانویه, 2021 بدون نظر تاریخی, زندگی نامه

 اسکار شیندلر کارخانه ای کوچک در کراکوف لهستان داشت؛ اهل چک-آلمان بود و از سال 1940 به بعد شروع به استخدام کارگران یهودی کرد. با شدت گرفتن آزار و شکنجه یهودیان توسط نازی ها ، او موفق شد تا اردوگاه شخصی خود را تأسیس کند که البته مکانی امن برای کارگران از کشتار بی رحمانه ی بیرون بود.
شیندلر در نهایت با استفاده از روابط و دوستیش با افسران اس اس ، ورماخت و اطلاعات نظامی ، بیش از هزار یهودی را از اردوگاه های مرگ هیتلر نجات داد. زمانی که یهودیان به اردوگاه مرگ ماتاوزن و آشوویتس اعزام می شدند ، شیندلر موفق شد تا اجازه ی ساخت اردوگاه شخصی خود را بگیرد و زندانیان آن را از کراکوف به بخشی از چکسلواکی انتقال دهد.
سرانجام هنگامی که 300 نفر از زنان کارگر شیندلر در آشوویتس و در پادگانهای مجاور اجاق های گاز قرار گرفتند ، شیندلر موفق شد آنها را بیرون بیاورد – تنها محموله ای که در تاریخ جنگ موفق به خروج از آشوویتس شد.

بسیاری از افرادی که نجات پیدا کردند در این مستند حضور دارند؛ از جمله همسر و معشوقه شیندلر ، که شرح حال خود را درباره این مرد خارق العاده ارائه می دهند. در مصاحبه ای که فقط چهار روز قبل از مرگ معشوقه فرمانده اردوگاه کار اجباری ، آمون گوت انجام شده است او درباره ی خاطرات خود از شیندلر و زندگی با افسر اس اس که شخصاً دهها یهودی را سلاخی کرد ، صحبت می کند.

::مستند شیندلر: داستان واقعی یک ناجی – Schindler: The Real Story::

:: 1 قسمت ::

کیفیت : HD 1080p – HD 720p (فوق العاده)

زبان : انگلیسی (با زیرنویس فارسی)

حجم : 415 – 926 مگابایت

خرید دانلودی شیندلر: داستان واقعی یک ناجی :

شیندلر: داستان واقعی یک ناجی

2,000تومانافزودن به سبد خرید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *