می, 2017 بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

اولین جمله ای که در اولین کتابم نوشتم را کاملا به یاد دارم ! به نظر میرسد زمان زیادی از آن میگذرد ، با اینحال اگر آن اولین جمله را نمی نوشتم ، کتاب اول ، دوم و کتاب های بعدی را به پایان نمی رساندم. هر سفری هرچقدر که طولانی باشد ، با یک قدم شروع می شود ، باید اولین قدم را بردارید ، وقتی آغاز کردید هر قدم شما را به هدفتان نزدیک تر و نزدیک تر می کند.

وقتی میخواهید کار جدیدی انجام دهید ، حال هر کاری ، نوشتن کتاب – آغاز کسب و کار – شروع پس انداز یا هر چیزی ، انجام آن سخت و طاقت فرسا به نظر می آید. گویا هرگز نمیتونید به هدفتون برسید ، و اولین قدم کمکی نخواهد کرد. وقتی شما به افق دور دست نگاه می کنید ، ممکن است خیلی مشکل به نظر بیاید . شاید گیج شوید که از کجا شروع کنید.

.

اما رسیدن به موفقیت خیلی ساده است . فقط شروع کنید ، یک قدم برارید ، به دنبال آن قدم بعدی و پس از آن قدم های بعدی . به آینده ی خیلی دور نگاه نکنید ، گذشته خیلی دور را هم مرور نکنید ، تا می توانید در زمان حال زندگی کنید . اگر این برنامه ساده را دنبال کنید به مرور زمان از کار هایی که میکنید تعجب خواهید کرد.

زمانی که دکترای خود را گرفتم ، دوست عزیزم یک سری از کتاب های کارل یونگ (Carl Jung) را به من هدیه داد. در جلد اول یادداشتی از ماروین (Marvin) بود که نوشته بود : ” یک شبه نمی تواند تحصیل کرده شد. تحصیل کردن روندی مادام العمر است که در فاصله های رمانی مشخص صورت می گیرد. اگر قرار باشد روزی فقط 8 صفحه بخوانید . هفت سال بعد ، همه صفحات را خوانده اید و یکی از داناترین متخصصین کارل یونگ خواهید بود ” .

همین امردر تمام موارد صادق است . مثلا یکی از دوستان ثروتمندم که ثروتش ، میلیونها دلار است اولین حساب مشترک خود و همسرش را که 40 سال پیش با 10 دلار افتتاح کرده بود را بخاطر داشت . می گفتند : ” تعجب آور است که مبالغ ناچیز چه نتایجی را ببار می آورند ” . اگر تصمیم نمی گرفتند که از جایی آغاز کنند ، هرگز به این موفقیت باور نکردنی نمی رسیدند.

بارها و بارها کسانی به من راجع به آن چیزی که قرار است بنویسند ، یا حساب پس اندازی که قرار است افتتاح کنند یا کاری که قرار است شروع کنند صحبت کرده اند ولی متاسفانه در بسیاری از موارد این رویا ها کنار گذاشته می شوند تا زمانی که ” موقعیت مناسب فراهم شود ” . یکی از مهم ترین پیام هایی که می توانم با شما در میون بگذارم و کاملا از آن مطمئن هستم این است که : ” تقریبا در تمام موارد شرایطی که در انتظار آن هستید ، با شرایطی که هفته بعد یا سال بعد دارید فرقی نخواهند کرد . فکر نکنید که باید شرایط عالی باشد. واقعیت این است که به هر حال شما باید قرم اول را بردارید و شروع کنید. اگر قدم اول را به جای بعدا همین حالا بردارید سال آینده به هدف و رویای تان نزدیکتر شده اید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *