می, 2017 بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

بسیاری از ما ناآگاهانه، عدم‌وابستگی را با بی‌توجهی اشتباه می‌گیریم. درحقیقت، این دو امر کاملا با هم فرق می‌کنند. بی‌توجهی یعنی علاقه نداشتن:”برایم اصلا مهم نیست و به آن فکر نمی‌کنم”. از طرف دیگر، عدم وابستگی یعنی:”من تا حد امکان همه چیز را انجام می‎‌دهم، شانس را به نفع خود می‌کنم، تلاش می‌کنم و متمرکز می‌شوم. من سعی خودم را می‌کنم تا موفق شوم ولی اگر موفق نشدم، اشکالی ندارد”.

وابسته بودن به نتیجه کار و زیاد به آن فکر کردن، انرژی زیادی را از شما می‌گیرد.این انرژی نه تنها در هنگام فعالیت بلکه بعد از اتمام فعالیت، بعد از شکست، بعد از ناامید شدن از کسی و… هم انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت.

.

عدم وابستگی آزادی بیشتر به شما می‌دهد، یعنی محکم گرفتن اما سبک رها کردن. به همین خاطر باید تلاش زیادی بکنیم و در عین حال آمادگی پذیرش هر پایانی را داشته باشم.

وابستگی، ترس را به همراه دارد: اگر ببازم، چه؟ اگر این معامله انجام نشود، چه؟ اگر مرا استخدام نکنند، چه؟ اگر،اگر،اگر…. . اعتقادتان این است که همه چیز باید دقیقا طبق خواسته تان انجام شود که این رفتار به شما فشار می‌آورد. فکر موفقیت همه چیز را از نظر شما محو می‌کند.

از سوی دیگر عدم وابستگی، مانند جادو است. شما را آزاد می‌گذارد همه تلاش خود را بکنید و از کار خود لذت ببرید. با فراهم کردن اعتماد به نفس لازم، شما دست به هر کاری که بزنید در آن موفق می‌شوید. فشار ها از شما دور می‌شوند. شما برنده هستید، حالا نتیجه هر چه که می‌خواهد باشد. نگران نبودن به شما کمک می‌کند راحت تر روی هدفتان تمرکز کنید، به شما کمک می‌کند مانع راه خود نباشید. شما قلبا می‌دانید که اگر کار به نتیجه دلخواه نرسید همه چیز درست خواهد شد و از آن تجربه می‌گیرید.دفعه بعد بهتر از پس آن برمی‎‌آیید. این روحیه پذیرا بودن به شما کمک می‌کند به جای آنکه خود را فراموش کنید و در افسردگی بمانید، وارد مرحله بعدی زندگیتان بشوید. شما فقط در کمال اعتماد و شادمانی پیشرفت خواهید کرد.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *