کلید ۱۳ – ۱۰۰ کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی – بیشتر پاسخگو باشید

۱۳۹۶/۰۳/۳۰ بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

بیشتر وقت ها ما کار و زندگی خود را در دو حالت روانی سپری می کنیم: حالت واکنشی و حالت پاسخگویی. حالت واکنشی حالتی تنش زا است. در این حالت احساس فشار عصبی می کنیم و در نتیجه آن قضاوت های عجولانه می کنیم. دوراندیشی خود را از دست می دهیم و همه چیز را شخصی تلقی می کنیم. ناراحت، عصبی و ناامید می شویم.

علاوه بر این، وقتی در حالت واکنشی هستیم نمی توانیم تصمیم گیری کنیم. تصمیماتی سریع می گیریم که اکثرا باعث پشیمانی ما می شوند. دیگران را عصبی می کنیم و باعث بروز بدترین حالات آنها می شویم. وقتی شانس در خانه ما را می زند، اغلب آنچنان آشفته هستیم که آن را نمی بینیم. اگر هم آن را ببینیم معمولا بیش از حد سخت گیری و منفی بافی می کنیم.

.

از سوی دیگر، حالت پاسخگویی، آرام ترین حالت ذهن ماست. وقتی در حالت پاسخگویی قرار داشته باشیم یعنی بردبار هستیم. دیدی کلی تر داریم. به جای اینکه خشک و لجباز باشیم، انعطاف پذیر و آرام هستیم. در حالت پاسخگویی، در بهترین وضعیت خود هستیم. باعث بروز بهترین های دیگران می شویم و مشکلات را صبورانه حل می کنیم. وقتی فرصتی پیش آید، با ذهنی باز آن را می بینیم و پذیرای آن می شویم.

وقتی از تفاوت های جدی این دو حالت آگاه باشید، متوجه خواهید شد که در کدام یک از آنها قرار دارید، متوجه احساسات و رفتار خود خواهید شد.

فقط آگاهی از پویایی های متفاوت ذهن، در را به روی تغییرات عظیمی در زندگی شما باز خواهد کرد. به مرور متوجه خواهید شد که چه زمانی در حالت واکنشی ذهن هستید. اینکه صبور نیستید را کاملا احساس خواهید کرد. وقتی این اتفاق برای شما پیش آمد، فقط به خود بگویید: “وای دوباره شروع کردم !!!” یا هر چیزی شبیه این. هر پذیرش ساده ای این نتیجه را خواهد داشت. وقتی متوجه حالت واکنشی خود شدید آن را بپذیرید. آگاه باشید و حالت واکنشی خود را بپذیرید؛ این پذیرفتن همراه با درک اینکه همیشه پاسخگو بودن نتیجه بخش تر است به شما در فهمیدن سریع حالت واکنشی کمک می کند و شما را به سمت حالت ذهنی پاسخگویی بیشتر قرار می دهد.

حالت پاسخگویی ذهن زمینه موفقیت شما را می چیند. وقتی ذهنتان روشن و آرام باشد یک ورودی باز برای دریافت فراوانی و لذت آماده کرده اید. هرچه بیشتر خود را دور از واکنش نگه دارید، فرصت های بیشتری را خواهید دید. از هم اکنون آغاز کنید، قدرت پاسخگویی را برای ایجاد موفقیت به کار ببرید.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *