کلید ۱۴ – ۱۰۰ کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی – به جای “باورها” بر روی “دانسته ها” کار کنید

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر انگیزشی, سبک زندگی, موفقیت

شما معمولا چیزی را باور می کنید که کسی به شما آن را گفته باشد ( مثلا والدین، دوست، همکار، رییس … ). بیشتر تحت تاثیر بخش مثبت آنچه به شما گفته اند قرار گرفته اید. درنتیجه سیستم باور های شما به گونه ای خاص شکل گرفته است. مثلا ممکن است والدین شما را متقاعد کنند که کار در یک شرکت، مهم تر، آبرومندانه تر و دارای آینده مطمئن تری است تا مثلا یک باغبان. اگر نظر آنها را باور کردید پس زندگی تان را بر عقاید آنها بنا کرده اید. همه دارای باور هایی هستیم و این طبیعی است.

از سوی دیگر، دانستن ذاتی است. وقتی چیزی را بدانید، آن را حس می کنید و مطمئن می شوید. شاید همیشه قادر به توضیح علت چگونگی احساسات خود نباشید ولی تا زمانیکه گوش بدهید چیزی در درون شماست (عقل، شعور، راهنما …) که درحال یافتن پاسخ های لازم است و شما را به سویی هدایت می کند.

.

بعنوان مثال، من همیشه می دانستم نوعی معلم خواهم شد. می دانستم نقش من به عنوان یک بزرگسال باید این باشد که توسط نوشته ها و سخنرانی هایم آنچه که می دانستم صحیح است را با دیگران به اشتراک بگذارم. توجیه آن مشکل است چون معتقد بودم که به عنوان نویسنده ناتوانم و از سخنرانی در جمع شدیدا می ترسیدم. در دبیرستان هم درس زبان انگلیسی را با نمره های پایین قبول شدم. زمانی که سعی کردم در جمعی سخنرانی کنم، غش کردم! شاید تنها راه درست هم همین بود که به ندای درونی خودم گوش فرا دهم. علیرغم تمام شواهد مغایر، آن ندا اصرار می کرد، به هر شکلی تدریس خواهم کرد. سال ها طول کشید، ولی مثل همیشه، آن را حرفه خود می نامم، راهنمایی شدم و هم اکنون سخنرانی و تدریس را خیلی خوب انجام می دهم.

چیزهایی در وجود همه ما هست که می دانیم درمورد ما صدق می کند، رویاهایی داریم، استعدادهایی را می خواهیم پرورش دهیم. ولی این دانسته ها را بیشتر اوقات همراه با باورهایمان دفن می کنیم که بالاخره برای ما به محدودیت ها تبدیل می شوند. باورهایمان ما را متقاعد به چیزهایی شبیه این می کنند: من نمی توانم این کار را انجام دهم، یا این کار برای کس دیگری است، یا با من سازگار نیست. یا عذرخواهی هایی مثل: وقت استراحت ندارم، یا زندگی ام ترتیب درستی ندارد.

خبر خوشی به شما بدهم، از لحظه ای که تصمیم می گیرید به دانسته های خود بیشتر از باور های فراگرفته شده اهمیت بدهید، تغییرات ذهنی برای شرایط بهتر خود را ایجاد خواهید کرد. موفقیت از درون می آید، نه از بیرون. با شنیدن ندای درون و عقل شروع می شود. چه چیزی واقعا برای شما ارزش دارد و از چه چیزی لذت می برید؟ قلب شما سعی می کند چه چیزی به شما بگوید؟ آیا چیزی هست که از درون می خواهید آن را دنبال کنید؟ اینگونه پرسش ها می تواند به شما کمک کند. اشخاص زیادی را می شناسم که کار های ذوقی خود را به ثروت تبدیل کرده اند، کار خود را تغییر دادند و همان کارهای جانبی را انجام دادند و یا با تغییر روحیه در کار خود دگرگونی شگفت آوری ایجاد کرده اند. یک تغییر ساده در دیدگاه شما می تواند مسیر شما را به سمت موفقیت تغییر دهید. چگونگی ظهور این جریان به خود شما بستگی دارد. وقتی به ندای درونی خودتان گوش فرا دهید مسیر برایتان مشخص می شود.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *