کلید ۱۵ – ۱۰۰ کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی – به خود یادآوری کنید که زندگی شما حالا آغاز می شود

۱۳۹۶/۰۴/۲۰ بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

یکی از سخت ترین باورهای محدودکننده بسیاری از ما انسان ها این است که امروز باید همان شخص دیروز باشیم. این باور ما را دچار اشتباهات گذشته، عادت ها و محدودیت های بسیار زیادی می کند. به گونه ای این عقیده “تاریخ تکرار می شود” را می پذیریم و چون دیروز موفق نبودیم امروز یا فردا هم مطمئنا موفق نخواهیم شد.

اگر بتوانید درک کنید که این اعتقاد چقدر مضحک و خردکننده است، می توانید گامی سریع به سوی موفقیت بردارید. همه ما در این لحظه دارای استعدادی نامحدود و ضمیری پاک هستیم. تنها عاملی که مانع بهره برداری از این استعداد می شود وابستگی ما به گذشته است. 

.

قصه ای عجیب و جالب درباره قدرت زندگی در لحظه شنیده ام. در این قصه باید تجسم کنید که در قایقی در وسط اقیانوس هستید. درحالیکه سکان قایق را در دست راست دارید به سمت شرق می روید و سه سوال مهم را از خود می پرسید: رد قایق چیست؟ به پشت نگاه می کنید و شکل آبی که پشت قایق به جا مانده است را مشاهده می کنید. آن رد قایق است. شکلی را موقتا در پشت قایق می سازد و سپس ناپدید می شود. آیا رد قایق می تواند قایق را براند؟ سریعا جواب می دهید: “نه”. رد قایق قدرتی ندارد. پس نیروی محرکه قایق چیست؟ کمی فکر می کنید و به این نتیجه واضح می رسید که تمام قدرت به خاطر انرژی لحظه حال موتور است. همین و بس. هیچ چیز دیگری نیست.

شباهت این به زندگی شما این چنین است که شما تنها به انرژی حال خود نیاز دارید که به نجوی باورنکردنی، قدرتمند و مبتکر است. مشکل این است که ما از انرژی حال خود حداکثر استفاده را نمی کنیم زیرا دائما سعی بر این است که برای نیروی پیش برنده از ” رد پشت خود (گذشته) ” استفاده کنیم. ولی مانند ردی در اقیانوس، گذشته ما قدرتی ندارد؛ هیچ است.

گذشته ما هیچ قدرتی به جز قدرتی که ما به آن می دهیم ندارد. یکی از محرک ترین و مهمترین تغییراتی که می توانید در زندگی خود صورت دهید این است که تعهد کنید به کلی افکار منفی گذشته را رها کنید و از همین حالا زندگی را شروع کنید. جوری عمل کنید انگار تمام قدرت شما در همین لحظه آغاز و پایان می یابد. وقتی عادت های گذشته در ضمیر آگاهتان رخنه کنند، خیلی راحت آنها را بپذیرید و آنها را رها کنید. این کار خیلی پیچیده نیست و می توانید از همین حالا هم شروع کنید. گذشته شما برای این اهمیت داشت چون قرار بود شما را به حال برساند. زندگی حال شما، شامل یک سری از لحظات است که باید تجربه شوند. تمرکز روی کارهایی کنید که می توانید همین امروز انجام دهید.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *