کلید ۱۶ – ۱۰۰ کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی – متخصصین را استخدام کنید

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, کسب و کار, موفقیت

چارلز گیونز، نویسنده کتاب موفق “ثروت بدون خطر” گفته است، “اگر می خواهید درباره پول بیاموزید، از شخصی بیاموزید که از آن غنی است”. بنابراین، بسیاری از مردم خود را در محاصره آدم های موفق و متخصصان پول قرار می دهند. با وجود این، وحشت دارند و می ترسند که افراد موفق تر از خودشان حاضر نشوند وقت و افکارشان را با آنها در میان بگذارند. این موضوع بسیار دور از واقعیت است. واقعیت این است که، آدم هایی که به اهدافشان رسیده اند دوست دارند خودشان، ایده هایشان، حتی رمز کسب و کارشان را با آنها درمیان بگذارند. احساس می کنند که مورد احتیاج و نیاز است.

.

دو شخص دوست داشتنی و مورد علاقه من در دنیا که هر کدام دارای ثروتی بسیار هستند، یکی کاملا خودساخته است و دیگری ثروتش را به ارث برده است. هردوی آنها موافقند تا بنشینند و نظراتشان را با من یا هرکس دیگر درمیان بگذارند. با این حال، جالب است بدانید که هر دوی آنها ادعا دارند که اشخاص بسیار کمی شجاعت دارند از آنها سوال کنند و از نظرات آنها استفاده نمایند. من شخصا حدود یکصد شخص بسیار موفق را می شناسم، حتی یکی از آنها را سراغ ندارم که همیشه جواب گوی سوالات دیگران نباشد. من روی پروژه ها با افراد بسیار معروف و موفق کار کرده ام. ولی مردم پس از فهمیدن از من می پرسند: چگونه جرات کردید آنها را متقاعد به همکاری با خود کنید؟ و اکثرا پس از شنیدن پاسخ شکه می شوند. من صادقانه پاسخ می دهم: از آنها درخواست کردم. شما تعجب خواهید کرد که چه تعداد افراد وجود دارند که حاضرند به شما کمک کنند، چه آنهایی که یک خواربار فروش موفق هستند، چه یک بازاریاب، یک نویسنده، یک پزشک، یک وکیل یا یک معلم عالی؛اکثرا می خواهند و حاضرند تا نصایح خود را برای شما بگویند. درواقع، درخواست کردن از کسی که دوستش دارید و بخاطر ایده هایش برای وی احترام قائل هستید، بزرگترین تحسین از آنها است.

نه همه ی اشخاص ولی بسیاری از افراد موفق برای کمک به دیگران دردسترس هستند. معمولا اشخاصی که درحال تلاش برای رسیدن به قله هستند، کسانی هستند که بیشترین احساس وحشت و ناامنی را می‌کنند. اگر شما درخواست کمک و یا مشورتی نمایید و به خواسته تان جواب رد داده شد، می توانید شرط ببندید که شخص بعدی که از او درخواست می کنید بیشتر برای کمک به شما راغب است. اگر خواهان مشورت های مهم و اجتناب از اشتباهات بزرگ هستید، کمک بخواهید. خودتان را با پیروزمندان احاطه کنید. مستقیم به سراغ عالی ها بروید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *