کلید ۱۷ – ۱۰۰ کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی – از ندانستن های خود آگاهی داشته باشید

مرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

وقتی پدرم انشا ضعیف مرا می خواند، می گفت: ” ریچارد، مهم نیست که املا خوبی نداری. مهم این است که در هر صورت بدانی که املایت خوب نیست. در نتیجه، وقتی شک داری، می توانی از فرهنگ لغات استفاده کنی.”

کاملا درست می گفت، من از این نصحیت کوچک خیلی استفاده کردم.

.

پدرم کاملا درست می گفت، اما نه فقط درمورد املا صحیح. این نظر درمورد همه چیز صادق است. مثلا در زمینه کاری ام تا زمانیکه از ضعف و محدودیت خود آگاه باشم، حیاتی نیست که یک ویراستار ماهر باشم. من می توانم شخصی را برای جبران بخشی هایی که درشان ضعف دارم به کار بگیرم. و یا مثلا برای سخنرانی عمومی خوب نیستم، مشکلی نیست می توانم از کسی که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرم. این کاری است که عاقلانه تر و در دراز مدت تقریبا همیشه کم هزینه و سودمندتر است. مشکل می توانست زمانی پیش بیاید که از نقاط ضعف کارهای خود بی اطلاع بودم و یا حاضر نبودم این نادانی را بپذیرم.

ممکن است شما در بعضی کارها واقعا خوب باشید و دربعضی دیگر بی استعداد. چه اشکالی دارد؟ چرا باید خودتان را عذاب و وقتتان را با انجام چیزهایی در نهایت به نتیجه ای هم نمی رسند هدر بدهید؟ این به این معنی نیست که نمی توانید مهارت های جدیدی کسب کنید و یا نمی توانید آنچه که بلد هستید را بهبود ببخشید. این فقط به این معنی است که حداکثر وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که در آن مهارت دارید و باعث موفقیت شما می شود. خیلی راحت می توانید در کاری که برای شما لذت بخش نیست و مهارتی در آن ندارید گیر کرده و شکست بخورید. قطعا برای پیشرفت و موفقیت خیلی کارها باید انجام شود ولی نه لزوما توسط خود شما!

چه می شد در طول روز دو سه ساعت برای کاری که از آن لذت می برید صرف کنید. چه چیزی بر سر خلاقیت و بهره وری شما خواهد آمد؟ تا آزمایش نکنید نخواهید دانست، ولی میتوانم به شما اطمینان دهم که برای من و خیلی از افراد دیگری که میشناسم این تفکر ساده، بی نهایت سودمند بوده است.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *