کلید ۱۸ – ۱۰۰ کلید ثروتمند شدن و موفقیت در زندگی – عاشق باشید

مرداد, ۱۳۹۶ 2 نظرات کسب و کار, موفقیت

پرفروش ترین کتاب مارشا سینتر به ما یادآوری می کند، کاری را که دوست دارید انجام دهید خواهید دید که پول همراه آن سرازیر می شود. شاید شهرت کتابش هم به همین خاطر است که حسی که می دانیم را برایمان یادآوری می کند: وقتی ما عاشق کاری که انجام می دهیم باشیم، موفقیت امری اجتناب ناپذیر است!

عنصر مهم برای موفقیت و فراوانی، عشق به زندگی و کارمان است. عشق توقف نیافتنی است، نیرویی که انرژی، خلاقیت و بهره وری را ایجاد می کند. وقتی چیزی که انجام می دهید را دوست داشته باشید، عدم موفقیت دشوار است. علاقه شما برای اطرافیانتان دشوار است.

.

قسمتی از جریان ایجاد عشق در کارتان این است که کاری را انتخاب کنید که واقعا دوستش دارید. برای این کار نیاز به انتخابی آگاهانه دارید که معمولا شهامت زیادی را می طلبد. تغییر مسیر حرفه یا آزمایش یک کار جدید، بی توجه به اینکه تا چه اندازه “عاشق آن هستید” می تواند عواقب وحشتناکی داشته باشد. بالاخره به همه ی ما تلقین شده است که باور داشته باشیم راه دستیابی به امنیت راه مشخص و بی خطری است.

ترس نیروی بسیار قدرت مندی استکه مانع دنبال کردن رویاهایمان می شود. در هر حال، اگر با دقت به افراد موفق نگاه کنید اگر نگوییم همیشه، بیشتر اوقات با امثال این ترس ها روبرو شده اند و بر آنها غلبه کرده اند. روزی ارباب رجوعی به من گفت:”بالاخره از خودم سوال کردم، این زندگی کیست؟ و وقتی نتوانستم پاسخش را پیدا کنم، فهمیدم باید تغییری ایجاد کنم”. داستانی دارم که صحت این روش را افزایش می دهد. سال ها پیش مسیری مطمئن را دنبال می کردم. اندکی پس از دانشگاه، شروع به ادامه تحصیل در فوق لیسانس تجارت کردم. مشکل این بود که برام قابل تحمل نبود، از هر کلاسش وحشت داشتم و می دانستم در مسیر مناسبی برای دستیابی به رویاهایم قرار نگرفته ام. هرچند که برایم بی اندازه وحشتناک بود، ولی مصمم شدم برای همیشه آن را ترک کنم. مصمم بودم که به جای حرفه از قبل تعیین شده به دنبال خوشبختی بروم. این یکی از بهترین و مهم ترین تصمیمات زندگی من بود.

مهم است از خود بپرسید: واقعا وقت گذراندن برای چیزی که از آن لذت نمی برید تا چه اندازه فایده دارد؟! تا چه اندازه از پس کاری که از آن می ترسید، می توانید به خوبی برآیید؟ چه بلایی بر سر تفکر و خلاقیتتان می آید؟ پاسخ همه پرسش ها  معلوم است: بدون عشق، احتمال موفقیت تان به حداقل می رسد. انرژی تان بسیار با انجام کارهای بیهوده صرف می شود. ولی وقتی عاشق کارتان باشید، با انجام هرچه بیشتر آن کار انرژی شما بیشتر هم می شود. این چنین است زندگی برایتان آسان تر می شود و لذت بیشتری از آن خواهید برد.

.

برچسب ها
2 نظرات
 1. نازنین

  سلام ,ببخشید این کتاب و تز کجت میتونم تهیه کنم؟

  پاسخ
  1. MohammadAmin

   در کتابخانه ها و اکثر فروشگاه ها موجود است
   با عنوان: نگران نباشید، پول درآورید

   پاسخ

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *