۳ نکته مهم برای راه اندازی کسب و کار در یک صنعت ناشناس

۱۳۹۶/۰۳/۲۷ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

راه اندازی یک شرکت در یک صنعت که شما چیزی از آن نمی دانید غیر ممکن نیست؛ غیر عاقلانه هم نیست، درواقع با این کار شما می توانید از جهل خود استفاده کنید و آن را یک شانس در نظر بگیرید.

به ایلان ماسک نگاه کنید، مجموعه از شرکت ها در زمینه های مختلف، ابتدا با پی پال، در ادامه با اسپیس ایکس، تسلا، سرمایه گذاری های دیگر، کدام یک به هم مرتبط اند؟ از اقتصاد، اینترنت، علم فیزیک، ماشین سازی، تا اکتشافات فضایی!

همچون ایلان ماسک کم نیستند که در دنیا وارد یک صنعت جدید شده اند که هیچ چیز از آن نمی دانستند ولی به موفقیت های خیلی بزرگی رسیدند. آنها توانستند با عزم و اراده قوی و توجه به نکات ویژه به این موفقیت ها دست پیدا کنند.

باور کنید بی سوادی شما در یک بازار می تواند به شما کمک کند. این مهم است که شما مشتاقانه وارد آن صنعت و عرصه شده اید و هیچ چیز نمی تواند شما را نگه دارد، حال به مشکلی هم بربخورید مطمئن باشید کسانی هستند که به شما کمک برسانند. علاوه بر این، شما هم دیدگاه تازه ای دارید و با یک نگاه دیگر به چالش ها نگاه خواهید کردن که این خود می تواند کارگشای بسیاری از مشکلات می باشد.

.

مبارزات امروز شما، نقاط قوت فردای شما خواهند بود

خودتان هم می دانید بعضی اوقات وارد شدن به کاری که از آن سر در می‌آوردید هم ممکن است بسیار مشکل باشد. ببینید، نه من ایلان ماسک هستم نه شما، اما براساس تجربه شما یک هدف دارید و می خواهید به آن دست یابید. نگذارید این بهانه که شما هیچ چیز درمورد آن نمی دانید از ساخت کسب و کار شما جلوگیری کند؛ حال اگر آماده اید که پا در یک صنعت جدید بگذارید، در اینجا ۳ راه را معرفی می کنم که بتوانید در یک صنعت جدید هم به موفقیت برسید:

۱: ندانستن شما می تواند به شما کمک کند، اما باید مراقب پیش فرض ها باشید.

ابتدا باید بازار کار را کامل درک کنید، باید تحقیق کنید که سرمایه گذاری در بیزینس جدید چگونه است؛ پیش خودتان فکر کنید یا مشاوره بگیرید و ببینید برای شما آیا خوب است وارد این صنعت بشوید یا نه؟

پیش فرض ها را بررسی کنید؛ نگاه کنید مثلا برای ترجمه، به مترجمان آزاد که در سطح کشور هستند نیاز داریم؟ درست است؟ نه کاملا اشتباه است. باید متوجه شویم که بیشتر مترجمان آزاد فقط برای خودشان کار می کنند و بیشتر هم فقط تفریحی ترجمه می کنند پس انتخاب درست این نیست. بیشتر مترجمینی که ابتدا وارد شده اند، خیلی ساده به شما بگم، شرایط لازم را نداشتند.

پیش هزینه ها را بررسی کنید، ببینید مثلا وقتی یک کسب و کار را شروع می کنید چقدر هزینه لازم دارید؛ حال اگر کسب و کار شما بصورت آنلاین است هزینه سرور و یا اگر می خواهید کسی را استخدام کنید و یا هر چیز دیگر، کامل باید هزینه ها را بررسی کنید و بدانید که می توانید کسی را استخدام کنید یا نه، مکانی برای شرکت می خواهید یا نه، شرکت بهتر است کجای شهر باشد و…

بگذارید برایتان داستانی را تعریف کنم، دوستان من که یک شرکت تولید کفش کتانی زدند ابتدا می خواستند هزینه های خیلی زیاد برای اجاره یک مکان برای نگهداری کفش ها دهند ولی با فکر کردن و کمک دوستان، رسیدند به اینکه می توانند آن ۲۶۰۰ جفت کفش ورزشی که درست کرده بودند را در گاراژ خانه خود نگه دارند و نیاز نیست حتما هزینه برای یک جای دیگر بدهند. با این حال آن توانستند کار خود را شروع کنند و حال کسب و کاری با درآمد خوب دارند.

۲: چشم انداز تازه خود را با تجربه متخصصین متعادل سازید.

این خیلی مهم است که چشم انداز های تازه خودتان را با تجربه افرادی که در صنعت جدید هستند متعادل کنید و از آنها مشاوره بگیرید و بگذارید آنها به شما کمک کنند.

مثل من و همه ی کاآفرینان شما هم مجبور خواهید بود که بعضی از درس ها را خیلی سریع یاد بگیرید و اجازه ندهید که این ندانستن شما را دلسرد کند. در بررسی های اخیر در بین کسب و کار های کوچک مشاهده می کنیم که ۶۴درصد از این کسب و کار ها به سرمایه مورد انتظار خود که برنامه ریزی کرده بودند رسیده اند.

در ابتدا کار باید آرامش خود را حفظ کنید و فقط به رشد کردن فکر کنید، باید طرز فکر خودتان را بهتر کنید تا بتوانید با مشتریان روابط بهتری برقرار کنید. اگر خود شما به کسب و کارتان خوشبین نباشید آنوقت است که مشاهده می کنید مشتریان شما از برند های دیگر خرید های خودشان را انجام می دهند.

باید یکی از باتجربه های صنعت را در اختیار بگیرید و با هم پیش بروید و با کمک او کم کم انتظارات تان از کار جدیدتان برآورده خواهد شد، پیشرفت خواهید کرد و به درآمد و فروشی می خواهید در طول زمان خواهید رسید.

با باتجربه تر ها مشورت کنید و از آنها سوال های خود را بپرسید؛ مثلا نیاز است که افراد دیگری را نیز استخدام کنید یا نه؟ خودتان می توانید از عهده بعضی از کار ها برآیید؟ روی قیمت ها و خدماتی که می دهید بیشتر فکر کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری داشته باشید.

۳: مقاومت کنید و باقی بمانید: بدون منطق

شما همیشه به مشاوره های تخصصی نیاز دارید ولی این به این معنی نیست که حتما باید کاملا با دستور آنها پیش بروید.

بعضی از کارآفرینان هم گفته اند که آنها بدترین مشاوره ها را از با تجربه های آن صنعت گرفتند، آنها معتقدند بعضی مشاوران کارها را سخت می کنند و بخاطر همین است که اکثر کارآفرینان فقط در حد مشاوره از با تجربه ها استفاده می کنند و سعی می کنند تصمیم نهایی را خودشان بگیرند.

حتما به این توجه کنید علاوه بر مشاوران ، افراد دیگری هم می توانند به شما مشاوره بدهند، کاربران شما. باید با کابران خودتان رابطه بیشتری برقرار کنید و از نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها استفاده کنید و در کارتان عملی کنید؛ به درخواست های آنها توجه ویژه کنید و هرگز از روی درخواست های کاربران ساده رد نشوید و تا حد امکان سعی کنید درخواست هایی که از کسب و کارتان دارند را برآورده کنید.

شما به عنوان یک کارآفرین صنعت جدید باید بدانید دارید در مسیری قدم می گذارید که پر از چالش، سختی و مشکلات است ولی نباید بگذارید که اینها شما را متوقف کنند. خودتان هم خوب می دانید که یک شبه قرار نیست بازار جدید را برای خود کنید و همه چیز همانطور می خواهید پیش برود. کم کم پیشرفت می کنید و یاد می گیرید و زندگی رویایی که می خواهید را می سازید.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *