۳ راهی که میتونید باهاش زندگی رویایی خودتون رو از امروز بسازید

خرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

شما حتما میتونید به ترستون غلبه کنید.البته اگر این سه روش رو به خوبی فرا بگیرید و به آنها عمل کنید. همیشه در مورد افرادی که تونستن از هیچ، کسب و کارهای بزرگی رو راه اندازی کنند شنیدید.

مثل بنیانگذار Airbnb که در اوایل کارش پول پرداخت اجاره آپارتمانش را هم نداشته بود، یا فیسبوک که توسط مارک زاکربرگ در خابگاه دانشگاهی که تحصیل میکرد به وجود اومد. البته این ها داستان های بزرگی هستن برای همین هم موجب ایحاد انگیزه و شور در شما خواهند شد.

.

خب چیزی که در همه داستان های موفقیت مشترک هست اینه که کسی کاری رو برای رسیدن به رویایی بزرگ شروع کرد است. شرایطی که بعضا مخارج زندگی رو هم نداشتند یا برنامه طبقه بندی شده ای هم برای ادمه کار نداشتند. تنها چیزی که باعث این کار شده علاقه و گام هایی استوار در مسیر رسیدن به هدفشون بوده است.

Jenny Treadwell یکی از حقوق دانان موفق در حرفه خود بود اما یک روز تصمیم گرفت تا وکالت رو کنار گذاشته و وارد عرصه رانندگی با ماشین های مسابقه ایی بشود.

بعدها از او پرسیدن که چه چیزی باعث این تصمیم گیری از وی بوده و او در پاسخ میگوید: “در گذشته نمیدانستم که از چه کاری خوشم میاید برای همین هم خیلی اتفاقی به حقوق روی آوردم ولی بعدها فهمیدم که به رانندگی در پیست های مسابقه علاقه مندم برای همین هم وارد این کارشدم و کاملا هم با علاقه اون رو پیگیری میکنم.” برای همین هم او اولین زنی بود که تونست در رقابت های اتوموبیل رانی به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

حالا ترادول به هرکسی که میخواهد تغییر بزرگی رو در زندگی خودش ایجاد کند می گوید که همیشه می شود برای رسیدن به رویاهایی که آرزویش رو دارید راهی پیدا کرد ولی چیزی که به شدت مانع شما می شود گذشته ترسناک است که دارید پس برای اهدافتون فقط روی اونها تمرکز کنید و به شکست هایی که در گذشته داشتید توجه نکنید.

هرکسی که از نظر اقتصادی بتونه کاری رو انجام بده به عنوان کار آفرین محسوب می شود، البته درسته که خیلی ها واژه کارآفرینی رو جور دیگه ایی تعریف می کنند ولی باید بگم که کارآفرین واقعی کسیست که کاری رو برای رسیدن به هدفش شروع کرده و در طول مسیر تجربیات و مهارت هایی رو یاد می گیرد و به مرور زمان کارش را گسترش می دهد.

اگرچه همیشه ما از یکی از مهارت هایمان برای پیشبرد کارهامون استفاده می‌کنیم ولی راه ها و مهارت های زیادی وجود دارند که میشه با استفاده کردن ازشون کاری رو که شروع کردیم هم گسترش بدیم و هم کامل‌ترش کنیم. برای همینه که تجزیه تحلیل اطلاعاتی که در مسیر فرا می‌گیریم مهمه چون میتونن راه درست رو به ما نشون بدن تا بتونیم از مهارت های خودمون به خوبی استفاده کنید.

اگر هنوز نتونستید که درک درستی نسبت به اهدافتون پیدا کنید، به این معنا نیست که نمی‌تونید کاری رو که می‌خواهید، شروع کنید چون خیلی از مهارت ها را در مسیری که در اون قدم برداشتید یاد می‌گیرید و بعدها به کار می‌بندید.

با این حال ممکن است در مسیری که شما در ذهنتون تصور می‌کنید مسیری بدون عیب و نقص باشه ولی در مواقعی هم شاید مواردی وجود داشته باشند که شما رو به چالش بکشند برای همین باید بگم که همین چالش های پیش‌ رو هستند که شما رو در برابر مشکلات آینده با تجربه می‌کند.

زمانی که میخواهید تغییری رو در زندگی خودتون به وجود بیارید حتما به راه های مختلفی فکر می‌کنید برای اینکه می‌خواهید بهترین مسیر رو طی کنید. یا اینکه روی ایده ایی سرمایه گذاری کنید که چندان موفقیت آمیز جلوه نکند ولی همین مسیرهای فرعی هستند که به شما مسیر اصلی رو نشون می‌دهند تا در جهت درست قرار بگیرید.

بنابراین اگر در آسمان ذهنتون ستاره ایی رو دارید و می‌خواهید که بهش دست پیدا کنید سعی کنید تا اون رو بدست بیارید.

ترادول میگوید : “اگر در مورد هدفی همه چیز رو نتونستید که درست بفهمید به این معنی نیست که هیچ موقع نمی‌تونید به هدفی که دارید برسید و دائم منتظر نباشید که زمان و وقت مناسبی فراهم بشه تا گام های خودتون رو بردارید چون اینجوری فقط خودتون رو دارید فریب می‌دهید چون این همون ترسی است که باید بهش بی توجهی بشه.”

در زیر میخواهم مواردی رو بهتون بگیم که باعث میشه اعتماد به نفس خودتون رو بدست بیارید:

۱: ببینید از چه چیزی میترسید

ببینید که در مورد اهدافی که دارید چه موارد منفی وجود دارند که مانع انجام دادن اون‌ها می‌شوند.

۲: روی نقاط مثبتی که دارید تمرکز بیشتری کنید

برای تقویت این مورد سعی کنید تا فیلم های الهام بخش و انگیزشی بیشتری تماشا کنید و مقالات تخصصی تری رو مطالعه کنید.

۳: فکر کنید ببینید که با انجام چه کارهایی هر چند کوچک در مسیر رسیدن به اهدافتون قدم بر می‌دارید

این بدان معنا نیست که خودتون رو ناتوان بپندارید این یعنی این که در هر فرصتی هر چند کوچک برای رسیدن به اهدافتون اقدامی رو انجام بدید.

خلاصه اینکه ببینید چه توانایی داری و برای رسیدن به اهدافتون برنامه ریزی انجام بدین تا بهشون دست پیدا کنید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *