۴ نکته برای ساخت کسب و کار میلیون دلاری

مرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

هفتاد و پنج درصد استارتاپ ها شکست می خورند، بعضی هایشان خیلی زود، یعنی پس از مدت کوتاهی از بین می روند. هزاران شرکت هرساله ثبت می شوند که فقط اندکی از آنان می توانند ادامه دهند و زنده بمانند و از همین تعداد کم فقط چند کسب و کار هستند که می توانند خود را به درآمد ثابت سالانه برسانند.

بنابراین چه چیزی باعث می شود یک کسب و کار از ورشکستگی نجات یابد؟ برای افزایش درآمد و نرخ سود چه کاری باید انجام داد؟

نکته مهم یک مسیر کسب و کار این است که هیچ دستورالعملی وجود ندارد که موفقیت و جهانی شدن شما را تضمین کند. چون اگر وجود داشت، هم اکنون همه کسب و کار ها مشهور و پر درآمد بودند. هر چه که هست باید بدانید، هیچ وقت یک راه برای همه کسب و کارها پاسخگو نیست.

.

اما چرا؟ تفاوت انتظار ها و عدم توانایی و برنامه ریزی مدیران کسب و کارها، آماده نبودن آنها برای رودررو شدن با چالش های پیش رویشان باعث می شود که در بیشتر موارد شکست خورده و بپذیرند که نمی توانند این کار را ادامه دهند. اینجا ۴ نکته را برای شما می شماریم که باید قبل از شروع کسب و کار به آنها توجه کنید:

۱: ساکت … کسب و کارتان را در سکوت بسازید

Quiane Crews رئیس ارتباطات Performance Stealth به یک نکته بسیار مهم اشاره کرده است، او می گوید کسب و کارتان را در خاموشی بسازید چون آنها نمی توانند چیزی که نمی بینند را متوقف کنند. او این جمله را به عنوان مشاور خود در یک کنفرانس بیان کرد.

او همچنین گفته است که توصیه شماره یک من به کارآفرینان این است که کسب و کارشان را در سکوت بسازند. اشتباه رایج کارآفرینان این است که بلافاصله پس از ایجاد یک کسب و کار هیجان زده می شوند و دوست دارند با هرکس کارشان را درمیان بگذارند و همه را مطلع کنند. حال این افراد چه نزدیک شان باشند و یا نه.

من متوجه شدم که اگر کاری را برای خود هنوز انجام نداده ام نباید مردم را درباره حرکت بعدی خودم با خبر سازم. اگر مردم ندانند که شما می خواهید چه کار کنید نمی توانند شما را از مسیر اصلی منحرف کنند.

من توانستم سهام خود را بارها و بارها از سقوط نجات دهم. برای برخی دوستانم هم این کار را انجام داده ام. دلیل اصلی موفقیت من در مدت کوتاهی این بود که: هیچکس نمی دانست که چه کاری می‌خواهم انجام دهم و خوشبختانه در اطرافم افرادی بودند که آنها نیز همانند خودم اطلاعات و راز های شرکت را نگه می داشتند.

۲: تمرکز، تمرکز، تمرکز

در همین راستا متوجه شدیم رسیدن به هدف و موفقیت به تمرکز شدید نیاز دارد و داستان “موفقیت یک شبه” فقط برای افسانه هاست.

واقعیت ساختن یک شرکت، آن هم یک شرکت موفق چیزی بسیار متفاوت است از آن چیزی که شما در فیلم ها می بینید. زندگی روزمره، شما درحال ارسال ایمیل ها به مشتریان هستید و انجام بسیاری از کارهای دیگر در خانه.

سخت ترین قسمت متمرکز ماندن است. فرصت ها بی حد و مرز وجود دارند تا بتوانید استعداد های خود را کشف کنید. شما باید بیشتر از آنچه حرف بزنید، یاد بگیرید. چرا؟ چون وقت شما سریع در حال گذر است و خواهید فهمید که ارزشمندترین منبع شما همین وقت شماست. شما همیشه می توانید پول بیشتری بدست آورید، همیشه می توانید افراد بیشتری را استخدام کنید اما نمی توانید زمان بیشتری تولید کنید.

شما ۲۴ ساعت در یک روز و هفت روز در هفته وقت دارید تا بیشتر به شرکتتان برسید. دیگر رقبایتان هم همین طور، اگر شما به فکر رشد جدی هستید باید تمرکز کنید و از این زمان برای کارهای مهم تر استفاده کنید.

۳: به بازخورد ها خوشامد بگویید

یکی از سخت ترین قسمت ها برای شخصی که مسئول شرکت است، این است که باید مسئولیت همه چیز را بپذیرد، چه خوب و چه بد. بازخورد ها بعضا بسیار کار را مشکل می کنند بویژه در روز هایی که شما پشت سر هم بد میارید:/

اگر می خواهید یک شرکت موفق داشته باشید باید این دو کار را انجام دهید:

احساسات شخصی خود را از بازخورد هایی که دریافت می کنید، جدا کنید. در راه موفقیت، نمی توانید در مقابل بازخورد ها احساساتی رفتار کنید و مسئله را برای خود کاملا شخصی کنید.

بگذارید حقیقت پیروز شود. بنا به استقبال و یا از بین بردن بازخورد دریافتی، اغلب بنیان گذاران حقیقت را از بین می برند، آنها انحرافات شخصی خود را درتصمیم گیری ها دخالت داده و باعث ایجاد مشکل های بیشتر می شوند. اما برای آنکه کسب و کار موفق داشته باشید، حقیقت باید پیروز شود، به عنوان رئیس و بنیان گذار شرکت شما باید هرکاری که لازم است را انجام دهید تا تعصب های اشتباه از بین بروند و بتوانید به راه خود ادامه دهید.

۴: آماده برای سازگار شدن

باید بدانید که بهترین بنیان گذاران کسانی هستند که قادر به انطباق هستند. برای رسیدن به یک کسب و کار میلیونی، باید یاد بگیرید چگونه موفقیت و شکست را تحمل کنید. ممکن است روزی بیاید که همه چیز بد پیش برود. کارکنان تان شما را ترک کنند. سرمایه گذاران پول هایشان را بخواهند. و در همین لحظه است که بنیان گذاران موفق می درخشند. آنها خود را با شرایط انطباق می دهند و راه حل ها را بررسی می کنند و سعی می کنند با مشکلات خود روبرو شوند و نه به آنها بی توجهی کنند.

برای ساخت یک بیزینس موفق باید بتوانید تغییر کنید. در دنیای امروزی که به سرعت همه چیز تغییر می کند، شرکت های بزرگ قادر با انطباق با شرایط تغییر یافته خواهند بود.

همانند بسیاری از چیزها در زندگی، به موفقیت رسیدن شرکت شبیه یک ماراتن است. هیچ کلید تضمین شده ای وجود ندارد. تنها جیزی که شرکت شما را به موفقیت خواهد رساند، سخت کار کردن شماست. اگر بر آن کسب و کاری که ساختید، تمرکز کنید و تعصب را کنار بگذارید و با بازار خود تکامل پیدا کنید روز های خوبی در انتظار شما خواهند بود.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *