۵ اشتباهی که ممکن است مدیران موفق هم ناخواسته مرتکب آنها شوند

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

اگر رئیس شما فکر می‌کند که باهوش ترین و بهترین کسی است که می‌تواند شرکت را به موفقیت برساند خیلی آرام به شما میگم که مطمئنا دارید به سمت شکست حرکت می‌کنید.

مدیران باهوش دو نقطه قوت دارند.

اول اینکه اگر اشتباهی را مرتکب بشوند گردن می‌گیرند و دوم اینکه سعی می‌کنند اشتباه انجام شده را درست کنند.

پس بیاید با ۵ اشتباه رایج که مدیران موفق هم ممکن است آنها را انجام بدهند بیشتر آشنا بشویم:

.

۱: اشتباه در گوش دادن به کارمندان

امروزه کارمندان باهوش هستند و بعضا می‌توانند نظراتی را بدهند که یک تیم فعال استراتژیست هم نمی‌تواند به همچنین نتیجه گیری برسد البته این نظر ها و ایده بیشتر درمورد بهبود شرایط محیط کاری کاربرد دارد. مدیران باهوش سعی می‌کنند تا با گوش دادن و ایجاد اعتماد بین خودشان و کارمندان شان حباب هایی را که بین آنها وجود دارد را از بین ببرند. اما نکته اینجاست که خیلی از مدیران در این باره بی تفاوت هستند و دائم سعی می‌کنند نظرات خودشان را در محیط کاری کارکنان عملیاتی کنند برای همین کارایی کارمندان خودشان را به پایین ترین سطح می‌رسانند.

۲: ندادن اطلاعات کافی به کارمندان

مدیران موفق همیشه ایده هایی را در سر پرورش می‌دهند که به تنهایی به کمال نمی‌رسند برای همین سعی می‌کنند آنها را با افراد دیگر در میان گذاشته تا راه بهتر را انتخاب کنند البته در مورد مسائل یک شرکت هم به همین گونه می‌باشد زمانی که شما تصمیمی را برای کارمندان می‌گیرید بهتر است تا با آنها هم در میان بگذارید برای اینکه ممکن است ایده شما را کامل تر کرده و مسیر بهتری را به شما پیشنهاد بدهند، البته در این رابطه دقت کنید در خیلی از موارد مدیران به این سطح ار تعامل با کارمندان می‌رسند؛ اما بخاطر اینکه نظرات آنها را سطحی می‌پندارند و از آنها استفاده نمی‌کنند فاصله بین این مدیران و کارکنان روز به روز بیشتر می‌شود، برای اینکه کارمندان به این نتیجه می‌رسند که اعتمادی بین آنها و مدیران شرکت وجود ندارد.

۳: اشتباه در راهنمایی کارمندان شرکت

همه می‌دانید که در دنیای ورزش حرفه ایی و آماتور هر ورزشکار مربی خودش را دارد تا راهنمایی های لازم را به او بگوید، اما در دنیای کسب و کار مربی گری هم کاری هنرمندانه است و هم کاری پیچیده به نظر می آید، اما خوب است که بدانید خیلی از مدیران از این امر ناآگاه اند و فکر می‌کنند مربی گری در دنیای تجارت کارایی ندارد اما در خیلی از مواقع توان مدیریتی شما نیست که شما را از مشکلات خارج می‌کند بلکه قدرت مربی گری شماست که می‌تواند راه درست را به کارمندان نشان بدهد و تیم حرفه ایی تری را ایجاد کند؛ ببینید مدیریت و مربی گری دو مقوله جداگانه هستند برای همین خیلی از مدیران به اشتباه این دو را یکی می‌دانند و برای مربی گری وقتی را نمی گذارند. شما زمانی که همه کارها درست انجام می‌شوند باید مدیریت خوبی را روی پرسنل تان داشته باشید اما زمانی که به مشکلی بر می‌خورید باید بتوانید راه درست را به کارمندان و تیم خودتان نشان بدهید. برای این کار لازم نیست سرمایه زیادی را صرف کنید فقط کافی است بیشتر فکر کنید و از مشکلات پیش رو پیشگیری کنید و به مسیر درست ادامه بدید.

۴: عدم شناخت درست کارمندان

حتی بهترین مدیران، منظورمان کسانی هستند که استراتژیست های خوب و یا افرادی که می‌توانند از هر مشکلی خارج شوند، بزرگ ترین مشکل شان این است که هنر شناخت افرادی را که براشون کار می‌کنند ندارند، برای همین است که در گذر زمان توانایی رفع موانع را از دست می‌دهند. انسان خیلی از مشکلات را با استفاده از ذات غریزی خودش برطرف می‌کند برای همین مهم است که شما تا چه اندازه از توانایی افرادتان باخبرید چون در خیلی از موارد آنها بهتر از شما می‌توانند تصمیم گیری کنند پس غرور بی‌جا را کنار بگذارید و به جای آن تعامل تان را با کارمندان تان بالا ببرید. امروزه خیلی از شرکت های موفق به کارمندان شان با توجه به توانایی و استعدادی که دارند پاداش می‌دهند نه با توجه به سمتی که دارند. چون هر فردی می‌تواند در هر سمتی قرار بگیرد اما استعداد چیزی است که در هر کس منحصر به فرد است و بدانید که فرد بی استعداد هم وجود نداره.

۵: بستن درب سیاست

داشتن سیاست در جذب نیرو ها با کارایی بالا هنری است که خیلی از مدیران موفق ندارند در این باره می‌توانم مدیر شرکت Credit Karma، کنت لین را به شما معرفی کنم. او در این رابطه، سیاست بازی را دارد که به گفته خودش برای شرکتش خیلی مفید و کاربردی بوده است. ببینید خوب است که فاصله های سمتی در شرکت وجود داشته باشد اما نباید بگذارید کارمندان جوری حس کنند که شما ازشون جدا هستید. کنت لین می گوید همیشه با کارمندان خودتان جوری برخورد کنید که فکر کنند کاری که می‌کنند ماموریتی است که همه در کنار هم دارید آن را انجام می‌دهید. سعی کنید تا زمانی که در دفتر خودتان هستید در را برای تمام کامنداتان باز بگذارید تا بیایند و افکار و نظراتشان را با شما درمیان بگذارند چون در این صورت آنها احساس می‌کنند که عضوی تاثیرگذار در این تیم هستند. برای همین سعی می‌کنند کارایی بیشتری رو داشته باشند.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *