۶ درس کارآفرینی که از لبران جیمز می توانیم یاد بگیریم

مرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, کسب و کار, موفقیت

نام لبران جیمز خود به تنهایی معرف ورزش بسکتبال است و بسیاری از بسکتبالیست ها آرزوی رسیدن به موفقیت های او را دارند. جیمز یکی از بهترین بسکتبالیست هایی است که جهان به خود دیده است. اما ستاره دنیای بسکتبال به کارآفرینان هم درس هایی می دهد که در اینجا به ۶ درس از لبران جیمز اشاره می کنیم:

.

۱: بازاریابی

داستان پیشرفت لبران جیمز و تبدیل شدن به ستاره بسکتبال یک نمونه از زندگی افراد موفق می باشد. او در دوران دبیرستان توانست رکورد ها را بشکند و راهی NBA بشود اما این فقط بخاطر سخت تلاش کردن او نبود. جیمز از همان دوران کودکی تصویر یک بازیکن بسکتبال را از خود داشت و روز به روز خود را به هدفش نزدیک تر می دید. او روی استعداد خود سرمایه گذاری کرد و نتیچه اش هم دید. به رویا های خود باور داشت و همین باعث شد در تیم های حرفه ای بازی و پیشرفت کند. او از همان پیش از شروع ورزش حرفه ای خود می دانست که یک روز قهرمان خواهد شد و بعد از مدت ها توانست به آن برسد.

شرکت ها می توانند از لبران جیمز یاد بگیرند که برندینگ و عرضه محصولات در بازار کلید موفقیت در دراز مدت است و خیلی زود اتفاق نمی افتد.

۲: سازگاری

بی شک یکی از خاطر انگیز ترین تیم هایی که جیمز در آن حضور داشته کلیولند کاوالیرز است که او توانست با این تیم در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۵ عنوان قهرمانی را نیز بدست بیاورد. اگر بخواهیم منصفانه بگوییم لبران در میامی هیت هم حضور چشم گیری داشت و خاطره شیرین و تلخ به یاد گذاشت. اما وقتی او خانواده، هم تیمی ها، طرفداران و زادگاه خود به مقصد ساحل جنوبی (میامی) ترک کرد. هرگز متوقف نشد و ادامه داد و این خود قابلیت سازگاری بالای جیمز در شرایط را می رساند.

کارآفرینان می توانند از لبران جیمز تعادل و سازگاری با طرفداران و مخاطبان خود را یادبگیرند تا بتوانند در بازاریابی موفق باشند.

۳: استقامت

او با تمام وجود و اشتیاق درونی تیم خود را انتخاب کرد. او توانست مسابقات متوالی در فلوریدا به قهرمانی دست یابد که این نشان دهنده قدرت و اشتیاقش به موفقیت بود.

جیمز از این فرصت استفاده کرد تا به موفقیت های بیشتری در دنیای بسکتبال دست یابد و تصویر خود را به عنوان ستاره بسکتبال گسترش بدهد. کسب و کار ها هم می توانند یادبگیرند که ریسک کنند و اشتیاق این را داشته باشند تا برند خود را به موفقیت برسانند و هرگز تسلیم مشکلات نشوند.

۴: وفاداری

حالا که انتقادات زیاد از جیمز به خاطر خیانت به کلیولند کاوالیرز تمام شده است، می توانیم در مورد بخش هیجان انگیز بازگشتش به این تیم صحبت کنیم. وقتی لبران به تیم پیشین خود، طرفداران قبلی و زادگاهش برگشت همه چیز تمام و بخشیده شد.

جیمز به عنوان یک بومی از اوهایو بازی خود را با کلیولند کاوالیرز شروع کرد و مورد علاقه مردم و محبوب شد. جیمز برای طرفداران کلیولند کاوالیرز خیلی باارزش بود. به خاطر همین رفتن او به میامی کمی از اعتبارش بین طرفداران کاست. این حرکت یعنی رفتن به میامی حامیان بزرگ او را هم از بین برد. وجود دوباره نام لبران در بین لیست بازیکنان کلیولند کاوالیرز خیلی خوب بود و باعث بازگشت وفاداری ها و مهربانی ها شد. او، آمد چون کار درستی بود.

بازگشت به کلیولند کاوالیرز نه تنها اعتماد هواداران را برگرداند، بلکه باعث افزایش وفاداری و صمیمیت بین طرفداران و بازیکنان شد. کسب و کار ها هم می توانند با رها کردن جمعیت بیشتر که اولین متقاضیان شان بودند و بازگشت دوباره به سمت آنان باعث افزایش تعهد و وفاداری بین یک کسب و کار و مشتریان بشوند.

۵: ثبات

لبران جیمز جشنواره ای از افتخارات برای خود دارد. او چه در کلیولند کاوالیرز و چه در میامی هیت تمام تلاش خود را کرد و به قهرمانی هایی هم دست یافت. مهم این بود که هیچ وقت خودخواه نشد و طبق استاندارد خود رو به جلو حرکت کرد. او با هرچه سختی بود جنگید تا به کار خود ادامه دهد. داشتن ۳ مقام قهرمانی NBA و افتخارات شخصی دیگر نشان دهنده این امر است.

کارآفرینان می توانند از جیمز یاد بگیرند که اهداف خود را به طور مداوم انجام دهند و موفقیت فعلی هرگز بهانه ای برای کاهش خدمات به مشتریان نشود.

۶: همکاری

با مشاهده ساعت ها بازی بران جیمز در مسابقات می توانیم درس های زیادی بگیریم. اخیرا، جیمز عنوان بزرگترین مربی NBA را به گرگ پاپاویچ نسبت داده است. کسی که دو بار باعث رد شدن قهرمانی لبران شده است و این خود تعجب برانگیز است که چرا او را انتخاب کرده است. اما به هر حال، انتخاب مربی سن آنتونیو اسپرز به رغم رقابت های پیشین نشان دهنده بلوغ فکری لبران جیمز است.

احترام لبران به مربی تیم رقیب، همانند یک قدرت در کسب و کار ها است. احترام و نزدیک شدن به دیگر کسب و کار ها باعث افزایش همکاری کارآفرینان با یکدیگر می شود که کاربران را قادر می سازد با یکدیگر ارتباط بیشتری برقرار کنند.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *