هفت راه موفقیت

خرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

روش هایی هستند که اگر به آنها عمل کنید می‌توانید در خیلی از مراحل زندگی به موفقیت دست پیدا کنید. مطمئنم شما جز افرادی هستید که بی وقفه برای زندگی و آینده رویایی که برای خودتان فکر کردید، دارید تلاش میکنید.

میزان موفقیت در زندگی هرکس متفاوت است و بسته به تلاش و انتظاری که از خودش و کسب و کارش دارد وابسته است. اما این هفت روش می‌تواند سطح موفقیت شما را ارتقا بدهد:

.

۱٫برای ارزش هاتون بجنگید

هر فرد و یا سازمان برای خودش ارزش هایی دارد، منظور از ارزش یعنی موارد مهمی که سعی دارد تا به آنها دست پیدا کند. چون مهم است که تمام کارکنان شما برای تحقق ارزشی که برای شما مهم است تلاش کنند چون اینجوری برای کسب و کارتان هدفی را انتخاب می‌کنید و برای آن تلاش را شروع می کنید. برای این که ارزش و یا هدفی را که دارید پیدا کنید ببینید چه چیزی در محل کار و یا در زندگی شخصی‌تون می‌تواند شما را از من به ما تبدیل کند.

۲٫مسئولیت پذیر باشید

اصلا ما در زندگی چه مسئولیت هایی داریم؟

اگر می‌خواهید در زندگی به آنچه که برای خودتان موفقیت تعریف می‌کنید برسید باید کوشا، صادق و مسئولیت پذیر بودن را بلد باشید. چون در این صورت برای شما مهم نیست که تا چه اندازه پول در بیاورید مهم این است که به هدفی که برای خودتان ترسیم کردید رسیدید یا نه.

اولویت اول‌تان را خانواده قرار بدید؛ اگرچه در خیلی از سختی های زندگی افراد دیگه ایی هم هستند که در حل مشکلات‌تان شما را یاری می‌کنند اما بدانید در آخرین لحظات عمرتون فقط خانواده شماست که پیش شما باقی می ماند.

پس انداز کردن را از همین حالا شروع کنید؛ اگرچه فکر می‌کنید که نشدنی است اما بدانید اگر در ماه بخشی از درآمدتون را پس انداز کنید، هر چند، کم بعد از گذشت چندین سال میبینید که سرمایه ایی دارید که اگر در سالیان گذشته همچین تفکری را نداشتید اصلا به وجود نمی‌آمد تا شما بتوانید از آن استفاده کنید.

۳٫شما حتما می‌توانید

امروزه مردم به قدری درگیر کارهای روزمره خودشان هستند که هیچ جایی برای استراحت مد نظر ندارند و یک جورایی زندگی کردن را دارند فراموش می‌کنند اما مهم است که شما در طول یک روز زمانی را برای استراحت کردن قرار بدهید چون کارایی شما را افزایش می‌دهد. همیشه استرس این را دارید که در جلسه هیئت مدیره فردا قرار است چه جوابی را بشنوید و یا چه جوابی را بدهید، اما بدانید اگر در محل کار قرار است به ۳۰ مدیر پاسخ گویی کنید، در زندگی شخصی فقط به یک مدیر پاسخ گویی می‌کنید آن هم شریک زندگی شماست. همه در ذهنشان ایده های بزرگ را پرورش می‌دهند و فقط به کسی نیاز دارند تا بتواند سوالاتی را که براشون به وجود میاد رو پاسخ گویی کند. در این صورت است که می‌توانند برای رسیدن به این ایده ها قدم بردارند.

۴٫فنون مذاکره کردن رو بدانید

هر سازمان و یا کسب و کار همیشه در خودش می گوید که می‌تواند از پس هر کاری بر بیاد، اما بدانید در مبادلات مهم است که شما مذاکره کردن را هم بلد باشید.

پس اگر این کاری است که می‌خواهید انجام بدهید چقدر ارزش دارد؟

برای اینکه بتوانید پروژه ایی را که قبول کردید بهتر ارائه کنید باید چه تدابیری را در نظر بگیرید؟

ممکن است بخاطر این کار چه مقدار به من پاداش تعلق بگیرد؟

چه مقدار زمان نیاز دارم تا بتوانم خودم را به این سطح برسانم؟

پس بیایید زمانی را صرف پیدا کردن ویژگی های خودتان کنید تا به اون چیزی که می‌خواهید راحتر دست پیدا کنید.

۵٫ایجاد یک چشم انداز روشن نسبت به آینده

در حال حاظر تمام افکاری که دارید در ذهنتان مرور می‌کنید فقط ایده هایی هستند که اصلا نمی‌دانید که می‌توانند آینده روشنی داشته باشند و یا نه، اما اینها همه احتمالات است پس بیایید احتمالات مثبت را مد نظر قرار بدهیم. ببینید قدم برداشتن در مسیر ایده ها نیاز به پول زمان و فکر دارد اما اگر بشر تا به امروز می‌خواست از نتیجه ایده هایش بترسد هیچ موقع تلاش نمی کرد تا به آنها دست پیدا کند پس با کمی فکر کردن می‌فهمید که شکست انقدر ها هم بد نیست چون با هر شکست این تجربه شماست که افزایش پیدا کرده و مسیر درست را راحتر پیدا می‌کنید. فکر های بزرگ منجر به این می‌شوند که شما تلاش‌تان را بیشتر کنید. بدانید زندگی مثل یک بازی شطرنج بی پایان است که نه برد داره و نه باخت، فقط مهم است که شما برای آن چیزی که می‌خواهید با تمام توان بجنگید چون در غیر این صورت این شمایید که در برابر زندگی تن به شکست دادید چون زندگی روال طبیعی خودش را طی می‌کند.

انجام هر کاری مشکلات خودش را دارد، پس بیاید ایده ای را که در ذهنتان پرورش دادید شروع کنید و انقدر توانش را داشته باشید که از پس چالش هاش هم بر بیایید.

۶٫فداکاری

پشتکار در هر کاری مهم ترین اصل است. اما اون چیزی که یک فرد موفق را از یک فرد شکست خورده جدا می‌کند این است که افراد موفق همیشه می‌گویند که می‌خواهند این کار را انجام بدهند و می‌دهند، میدونید چرا؟ چون انقدر توانایی دارند که از زندگی خودشان کذشته تا به هدفی که دارند برسند این همون چیزی است که آنها را در برابر مشکلات مصون می‌کند.

فداکاری یکی از کلید های موفقیت می باشد؛ بدانید که برای این که بتوانید از کاری موفق بیرون بیایید مهم است که بتوانید به جواب سوالاتی که دارید برسید چون جواب ها مثل چراغ های مسیر شما هستند.

  • چه موانعی در مسیر وجود دارد؟
  • راه مقابله با این موانع چیست؟
  • در زمان بروز مشکلات چه تعهدی می‌تواند کمکم کند؟
  • در صورت موفق بودن در کار چه پاداشی را دریافت میکنم؟

خوب به سوالات بالا توجه کنید و زمانی که به درک درستی در مورد سوالات رسیدید، یعنی اینکه حس فداکاری کافی و پشتکاری مناست و همینطور از نظر آماده سازی روانی در حدی هستید که بتوانید برای رسیدن به اهدافتان حرکت کنید.

۷٫موفقیت

نتیجه کار زمانی شیرین است که شما به موفقیتی که می‌خواستید رسیده باشید.

  • استراحت کردن، در وهله اول می‌تواند مانع پیشرفت شما بشود اما اشتباه نکنید استراحتی که در بالا به شما توصیه کردم برای زمانی است که شما در طول یک روز زمانی را برای نزدیک شدن به هدفتون گذراندید یعنی سخت کار کردید برای همین لازم است که به خودتان استراحت بدهید.
  • جشن گرفتن، واقعا زمانی رو که توانستید به موفقیت برسید لحظه بزرگی است اما بدانید حفظ این موفقیت از رسیدن به آن مشکل تر است و نیاز به تلاش بیشتری دارد چون حالا شما علاوه برکسب و کار باید وجهه شخصی خودتان را هم حفظ کنید.
  • حس تحقق پیدا کردن رویاهاتون را تقویت کنید، آره درسته نگذارید رویاهاتون برای همیشه در ذهنتان رشد کنند چون یک سخن قدیمی می گوید اگر کاری را دوست داشته باشید مطمئنا می‌توانید در آن موفق باشید، پس تلاش کردن برای رویاهاتون را از همین الان شروع کنید.
  • یکی از عوامل مهم در زندگی هر فرد مشکلاتی است که وجود دارد و با حرکت کردن این مشکلات بیشتر و بیشتر هم می‌شود پس خودت را آماده کن تا با آنها بجنگی، چون قرار است به رویاهات دست پیدا کنی.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *