۸ عادت روزانه که باعث تقویت قدرت ذهن شما می‌شود

خرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر انگیزشی, سبک زندگی

یکی از عوامل مهم در موفقیت و رهبری یک کسب و کار داشتن قدرت ذهن بالا می‌باشد. خب اشتباه نکنید منظورمان از قدرت ذهن نظم و انظباط نیست، قدرت ذهن یعنی علاقه به انجام کارهای سخت و مبارزه کردن برای غلبه بر شرایط سخت.

افرادی که ذهن قوی دارند به طور طبیعی دائم در تلاشند تا قدرت خودشان را افزایش بدهند، حالا در این مقاله می‌خواهیم برای شما هشت عادت روزانه را معرفی کنیم که می‌تواند قدرت ذهن شما را افزایش بدهد:

.

۱: علاقه به یادگیری

امروزه ما در دنیای اطلاعات زندگی می‌کنیم و کلا چیزی وجود ندارد که ندانیم. افرادی که ذهنی قوی دارند دائم در تلاشند تا از این اطلاعات استفاده کافی را ببرند تا بتوانند قدرت خودشان را افزایش بدهند. البته درست است که فرایند یادگیری همیشه بعد از مدتی کسل کننده می‌شود اما بدانید برای پیشرفت باید یاد گرفت تا بتوانید در کارها تخصص پیدا بکنید.

۲: تمایل به سازندگی

تغییر جزئی از زندگی هر فردی می‌باشد. افراد با ذهن قوی از این تغییرات تجربه کسب می‌کنند و به جای گلگی از این امر، سعی می‌کنند تا شرایط مناسب را برای خودشان فراهم کنند اما افراد ضعیف دائم در اعتراض به عواملی به سر می‌برند که اصلا نمی‌توانند در جلوگیری از این مسائل دستی داشته باشند.

۳: سماجت

آدام گرانت، استاد دانشگاه وارتون و نویسنده کتاب پرفروش بده و بستان می‌گوید از دست دادن، بخشی از موفقیت می‌باشد و محال است کسی مسافتی را حرکت کند، بدون آنکه بخواهد به مسیر برگشت فکر کند. برای موفق شدن گاهی باید از بعضی چیزها دل کند.

۴: ذهنتان رو وسیع کنید

افراد قوی سعی می‌کنند تا در مسیری که هستند بمانند و مشکلات را حل کنند این افراد دید وسیعی به مشکلات دارند و آنها را نوعی فرصت تلقی می‌کنند چون مشکلات باعث آموزش شده و در شرایط مشابه می‌توانند به ما کمک کنند.

۵: اعتماد به نفس

فکر میکنید اگر تا آخر عمرتون اعتماد به نفس کافی را نداشته باشید چی می‌شود؟

شما یک شکست خورده باقی می‌مانید؛ می‌دانید چرا؟ چون دائم در تلاش بودید که کارهایی را که مردم از شما می‌خواستند انجام بدهید اما افراد مصمم وقتی تصمیم به انجام کاری می‌گیرند دیگر براشون مهم نیست که اطرافیان چه می‌گویند، چون آنها می‌خواهند به هدفی که برای خودشان ترسیم کردند برسند.

۶: مسئولیت پذیر باشید

تنها دلیل پیروزی و شکست خودمان فقط خودمانیم البته اگرچه بعضی افراد سعی دارند تا با سرزنش کردن فرد خاطی به او بفهمانند که اشتباه کرده است اما مهم است که شما خودتان آن را بپذیرید و به جای اینکه از ادامه مسیر بترسید با عظم بیشتری به مسیرتان ادامه بدهید چون یک تجربه به تجربیات شما اضافه شده است. نگذارید سرزنش اطرافیان مانع پیشرفت شما بشود.

۷: نسبت به خودتان آگاهی کامل داشته باشید

سوال درست جواب درست هم دارد. بله، اگرچه زمان میبرد تا شما احساسات خودتان را درک کنید و یا نقاط ضعف و قدرت خودتون را پیدا کنید اما مهم است که بتوانید به این درک از وجود خودتان برسید که تا چه اندازه می‌تونید درست تصمیم گیری کنید. مطمئنن تا به حال شده که روزی را با عصبانیت شروع کنید با توجه به عوامل دخیل در این مورد شما می‌توانید آن را کنترل کرده و آرامش خودتان را برای ارائه دستورات کاری حفظ کنید و خطای خودتان در تصمیم گیری را کاهش بدهید.

۸: خودتان را کنترل کنید

سعی کنید که خودتان را در شرایط متفاوت کنترل کنید. نیل پاتل یکی از کارآفرینان دنیای دیجیتال می‌گوید که امروزه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در لحظه چندین محصول دیجیتال روانه بازار مصرف می‌شود مهم است که شما بتوانید خودتان را در همچنین شرایطی کنترل کنید، برای اینکه افراد با ذهن قوی تلاش می‌کنند تا چیزی حواس آنها را پرت نکند تا بتوانند فرصت ها را بهتر شناسایی کنند.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *