۹ کاری که آدم های موفق صبح ها انجام نمی‌دهند

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر انگیزشی, سبک زندگی, موفقیت

صبحانه خوردن میتواند قدم اول باشد برای اینکه یک روز خوب را شروع کنید. چون به شما کمک می‌کند تا در طول روز از خمیازه کشیدن در امان باشید اما در تحقیقاتی که کارشناسان به عمل آوردن ۹ کار است که می‌تواند روز خوب شما را خراب کند، در زیر می‌خواهیم آنها را برای شما معرفی کنیم:

.

۱: گذاشتن چندین زنگ هشدار

صبح بیدار شدن برای همه یک ویژگی آرمانی به حساب می آید. برای همین است که خیلی از آنها هشدارهایی را برای صبح تنظیم می‌کنند که اغلب در این ساعات قرار می‌دهند ۶:۴۰، ۶:۵۰، ۷ و ۷:۱۵ اما زمانی که این هشدارها به صدا در می آیند در مرحله اول و دوم فقط قطع می‌شوند و در مرحله سوم تازه از خواب بیدار می‌شوند و در آخر وقتی که هشدار نهایی را می‌فهمند بیدار می شوند و زیر دوش به اجبار بیدار می شوند. اما افراد موفق سعی می‌کنند خواب خودشان را کنترل کنند تا صبح زود بیدار بشوند و به یک روز کاری جدید حمله کنند.

۲: روشن کردن تلویزیون

آدم های موفق به ندرت تلویزیون نگاه می‌کنند، آن هم فقط برای دیدن یک برنامه خاص؛ چون آنها سعی می‌کنند بیشتر وقت خودشان را به امور کاری که دارند اختصاص بدهند.

۳: توجه کردن به نکات ریز و جزئی

آدم های موفق زمانشان را برای تصمیم گیری های کوچک تلف نمی‌کنند. مثلا استیو جابز برای اینکه در طول روز چه ناهاری را بخورد، روبان های رنگی برای هر غذا اختصاص داده بود که بداند کدام غذا برای ناهار یا برای شام می باشد. اگر شما نتوانید برای کارهای کوچک سریع تصمیم گیری کنید برای کار های بزرگتر هم به مشکل بر می‌خورید.

۴: برنامه نداشتن

خیلی از افراد موفق برای یک روز خود برنامه دارند البته منظورمان آن برنامه دقیقی که همه تصور می‌کنید نیست. آنها به طور کلی می‌دانند که امروز قرار است چه کارها و چه ملاقات هایی رو داشته باشند.

۵: پوشیدن لباس خواب (خیلی راحت)

به عنوان کسی که روی گروهی از مردم در این باره تحقیق کردم می‌توانم بگم که خیلی از این افراد در طول روز درمورد بعضی از کارها به مشکل بر می خوردند، آن هم به خاطر اینکه لباس خواب به تن داشتند، چون تا زمانی که شما لباس کاری خودتان را به تن نکنید ذهن نمی‌تواند دستورات لازم برای تغییر شیوه کاریش بدهد، برای همین است که کارایی این افراد کم می‌شود.

۶: خوردن نادرست صبحانه

داشتن شکمی پر از ویتامین های لازم بدن، برای اینکه بازدهی مغز و بدن شما در طول یک روز کاری بالا باشد، خیلی مهم است اما خیلی از افراد ناهار را جای صبحانه خورده و در موقع ناهار تازه آن را هضم می‌کنند و بدن نیاز دارد که کمی استراحت کند؛ به همین دلیل کلا بعد از ظهر تعطیل می‌شود پس خوب است که روزتان را با کمی میوه شروع کنید تا بتوانید ویتامین های لازم بدن را تامین کنید.

۷: مستقیم برویم سر کار

این اصلا جواب نمی‌دهد. برای موفق شدن لازم نیست که شما در هفته ۸۰ ساعت کار کنید، به این معنی که شما ۱۰۰ درصد توان تان را برای بهتر کار کردن خرج کنید. قبل از اینکه سر کار بروید اول ایمیل هاتون را چک کنید و بعد زمانی را به خودتون اختصاص بدهید و صبحانه را کنار خانواده میل کنید تا ذهنتان برای کار کردن آماده بشود.

۸: برای رفتن به محل کار گلگی نکنید

ببینید افراد موفق برای اینکه به سر کار بروند اشتیاق خاصی را دارند، مهم نیست که کارشان چقدر سخت و یا چه قدر دور است، آنها برای اینکه به سر کار بروند هیجان زده هستند و مهم است که شما برای اینکه یک روز کاری مثبت را شروع کنید چشم اندازی مثبت، برای خودتان رسم کنید. اگر به محض اینکه از خواب بیدار می شوید مستقیم سرکار بروید می‌تواند شما را برای ادامه دادن این کار برای یک روز دیگر خسته کند و ناامید بشوید برای همین برای خودتان پیش زمینه هایی را آماده کنید تا با اشتیاق بیشتر به محل کارتان بروید.

۹: مثل بقیه برخورد کردن

بعضی از مردم پیشرفت می‌کنند و بعضی هم پسرفت، اما بدانید که باید خودتان باشید. نیازی نیست که شما خودتان را مثل بقیه بکنید بیایید تغییرات را اساسی انجام بدهید، چون زمانی که شما سعی می‌کنید شبیه یک نفر دیگر برخورد کنید خود به خود شما درگیر مسائلی پیچیده می‌شوید که می‌تواند به برخورد عادی شما در طول روز هم ضربه بزند. پس بجای شبیه بودن خودتان باشید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *