نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند

۱۳۹۶/۰۳/۱۹ بدون نظر سبک زندگی, کسب و کار, موفقیت

دانشجو بودن در دانشگاه کاری سخت و ملزم توجه است؛ چون فارق التحصیلی از دانشگاه می‌تواند منجربه این شود که شما بتوانید در شرکتی خاص استخدام شوید و کاری با امنیت شغلی خوب داشته باشید. اما همه اینها زمانی محقق می‌شود که شما بتوانید در یک دانشگاه خوب قبول بشوید که این کار یکم مشکل است. در مطالعاتی که اخیرا در این زمینه انجام شده نشان از این است که دانشجویانی که توانستن از دانشگاه فارق التحصیل بشوند نسبت به افرادی که تازه وارد دانشگاه شده و بعد از مدتی به خاطر مشکلاتی که براشون در دانشگاه ایجاد شده ترک تحصیل کردند بیشتر است، اگرچه در اکثر جوامع امروزی کسانی که از دانشگاه انصراف می‌دهند را افرادی شکست خورده و ناکار آمد می‌دانند.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout02 1493879323

به همین دلیل هم در گذشته داشتن مدرک دانشگاهی کمک میکرد تا شما در شغلی که استخدام شدید، هم امنیت بیشتری داشته باشید و هم مدت طولاتی تری بتوانید به اون شغل بپردازید. اما در جوامع امروزی با تغییر در نوع مشاغل و مدیریت آنها و نگرش جدیدی که در سیستم مالی ایجاد شده، موجب شده تا بیشتر بیکاران جوامع پیشرفته را افراد تحصیل کرده تشکیل بدهند و با همه اینها باز هم مردم دانش آموزان را تشویق می‌کنند تا بعد از دیپلم وارد دانشگاه شده و مدارک بالاتری را دریافت کنند.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout03 1493879359

ولی نمونه های خیلی موفقی هم در جهان وجود دارند که نشان می‌دهد، درس نخواندن و انصراف از دانشگاه همچین هم بد نیست و می‌تواند شما را از دوستانتون جلوتر قرار بدهد. از جمله کسانی که با انصراف از دانشگاه توانستند شرکت های بزرگی را مدیریت کنند، بیل گیتس از مایکروسافت، مارک زاکربرگ از فیس بوک و استیو جابز از اپل را می‌توانم نام ببرم؛ البته بد نیست بدانید که این افراد هم با سخت کوشی زیاد توانستند به این حد از نفوذ در جامعه دست پیدا کنند، نه صرف اینکه فقط از دانشگاه انصراف داده باشند.

.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout04 1493879419

ببینید افرادی مثل بیل گیتس یا مارک زاکربرگ کسانی بودند که توانستند با انصراف از دانشگاه و غلبه بر کمبود های تئوریک علمی خود و از همه مهمتر سخت کوشی و پشتکار زیاد به این حد از پیشرفت و قدرت مدیریتی برسند. چون خیلی از دانشجوها فکر میکنند که پایان دادن به دانشگاه یعنی پایان تمام فعالیت های زندگی، ولی نکته اینجاست که شما دقیقا بعد از اتمام دانشگاه باید برای حرکت در مسیر شغلی سودآور برنامه ریزی کنید تا بتوانید از توانایی هایی که در دانشگاه کسب کردید استفاده کنید. اگرچه امروزه خیلی از افراد فکر می‌کنند که در شرکت های معتبر فقط افرادی می‌توانند کار کنند که دارای مدارک بالایی هستند اما اینطور نیست چون در خیلی از شرکت ها افراد با توجه به توانایی کاری سمت می‌گیرند. چون امروزه ثابت شده که صرف دارا بودن مدارک دانشگاهی دلیل کافی بر توانایی شما نمی باشد و حرفه ایی بودن شماست که بیشتر به چشم میاد.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout04 1493879469

پس اگر شما جز افرادی هستید که از دانشگاه انصراف داده و مدرک خاصی را در اختیار ندارید و می‌خواهید کسب کاری را شروع کنید یا اینکه با مدرک دیپلم کاری را انجام بدهید حتما ادامه مطلب را با دقت بیشتری بخوانید. چون می‌خواهیم بهتون بگیم که چه جور کارفرما ها رو متقاعد کنید که می‌توانید با داشتن تخصص براشون کارآمد و سوآور باشید.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout06 1493879514

درواقع افرادی هم که می‌خواهند کسانی را برای شرکت خود استخدام کنند بیشتر به توانایی شما توجه دارند نه مدرک تحصیلی که دارید؛ چون داشتن جرات و هوش و ذکاوت شماست که می‌تواند به کار آنها کمک کند نه مدرکی که دارید. پس اگر از شما در مصاحبه های شغلی در مورد مراحل تحصیلی که طی کردید پرسیدند سعی نکنید بهشون دروغ بگید چون آنها فقط می‌خواهند اطلاعات تکمیلی تری را از شما داشته باشند.

درمورد مسائل مالی اصلا اغراق نکنید

در اکثر کشور های جهان داشتن تحصیلات دانشگاهی نیازمند توان مالی بالا می‌باشد چون شما باید برای چندین سال بتوانید هزینه هایی را به طور مرتب پرداخت کنید تا اجازه تحصیل کردن را داشته باشید. اما نگذارید که نداشتن مدرک دانشگاهی براتون نوعی سرخوردگی بشود و از پیشرفت شما جلوگیری کند چون ممکن است شما این توان مالی را نداشته باشید که اصلا مسئله ایی نیست که بتواند توانایی شما را زیر سوال ببرد، پس انقدر به خودتان اعتماد به نفس داشته باشید که به کارفرما نشان بدهید که از فارق التحصیلان دانشگاهی چیزی کم ندارید.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout07 1493880093

سعی کنید زمانی که در مصاحبه های شغلی از شما در مورد وضعیت مالی سوالی پرسده می‌شود اون رو با صداقت کامل جواب بدهید، البته این را هم بدانید که اگر خودتان را بیش از حد از نظر مالی در سطح پایین نشان بدهید ممکن است که حس همدردی را ایجاد کنید، اما این می‌تواند در آینده کاری شما، برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورد یا اینکه تا بحث مالی شد سریع به مشکلاتی که دولت ها در جوامع دارند برگردید و همه چیز را گردن آنها بگذارید چون این کار هم ممکن است که وجهه شما رو تحت شعاع قرار بدهد.

تا حد ممکن به سوالاتی که از نظر شما شخصی هستند پاسخ صحیح بدهید

یکی دیگه از دلایلی که چرا شما دانشگاه نرفتید یا اینکه از دانشگاه انصراف دادید می‌تواند دلایل شخصی باشد که فقط به خودتون مربوطه، مثل نداشتن توان مالی مناسب و یا مشکلات خانوادگی و یا حتی مشکلات جسمی و روانی که دارید البته در مقوله استخدام کردن هرکس این سوالات از نظر کارفرما فضولی محسوب نمی‌شود چون آنها بیشتر می‌خواهند که یک رزومه کامل را از شما جمع آوری کرده تا برای مقامات بالاتر دلایلی را ذکر کنند.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout08 1493880130

اینم بد نیست که بدانید اگر آدم احساسی هستید و با گفتن مشکلاتی که دارید نمی‌توانید خودتان را کنترل کنید اصلا نیاز نیست که سوالات خیلی شخصی را جواب بدهید چون افرادی که مصاحبه میگیرند در این زمینه کاملا حرفه ایی عمل می‌کنند و یه جورایی احساسی عمل کردن شما می‌تواند به شخصیت شما ضربه بزند اما اگر در این موقعیت می‌توانید خودتان را کنترل کنید پس به سوالات با جزئیات بیشتر پاسخ بدهید چون جزئیات زیاد می‌تواند مصاحبه گر را تحت تاثیر قرار بدهد؛ باز هم بگم که بزرگ نمایی زیاد می‌تواند باعث شکست شما بشود چون کسی که از شما مصاحبه می گیرد روی واکنش هایی که شما از خودتون نشان می‌دهید حساس است.

توانایی هایی را که دارید، به درستی توضیح بدهید

“بهترین استراتژی دفاع یعنی بهترین حمله”

زمانی که از شما درمورد نواقص تحصیلی که دارید سوالاتی را پرسیدند، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید چون این آخرین حمله ایی است که آنها می‌توانند به شما بکنند چون در این شرایط کارفرما ها می‌خواند بدانند که شما تا چه اندازه دارید حقیقت را میگید، پس در این وضعیت خیلی صریح به توانایی هایی که دارید بپردازید و سعی کنید تا کارفرمای خود را قانع کنید که با استعدادی که دارید می‌توانید سرمایه آنها را دو برابر کرده و به کسب و کار آنها کمک کنید. اگر در این مرحله خوب ظاهر نشید ممکن است نظر مصاحبه کننده نسبت به شما تغییر کند.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout09 1493880179

البته اگر از اول تصمیم خودتان را گرفتید که بعد از دیپلم وارد دانشگاه نشوید پس حداقل دوره های کارآموزی را طی کنید چون این دوره ها بعدها در مصاحبه برای شما سابقه کار به حساب میایند و همین امر می‌تواند اعتماد کردن کارفرما را نسبت به شما بیشتر کند.

داشتن اعتماد به نفس و شور و شوق کارکردن

یکی از بدترین جملاتی که شما می‌توانید در مصاحبه خودتان بگید این است که اصلا براتون مهم نیست که این کار را بدست بیارید؛ تاثیری که این جمله می‌تواند بگذارید هیچ کدوم از موارد بالا ندارند چون زمانی که شما از این جمله استفاده می‌کنید درواقع دارید خودتون را در برابر فردی که دارد از شما مصاحبه می‌کند نابود می‌کنید، چون برای آنها معنی این جمله یعنی اینکه شما اصلا قرار نیست برای کسب و کار آنها تلاش کنید، ببینید بگذارید خیلی ساده تر براتون بگم، افرادی که مصاحبه میکنند در نهایت فردی را که از نظر توانایی و از نظر روحی در سطح قابل قبول باشد، پیدا می‌کنند و این شمایید که اگر بخاطر هر گونه ناراحتی از این جمله استفاده کنید به آنها دارید ثابت می‌کنید که شما از نظر روحی و روانی در تعادل نیستید و ممکن است بعدها براشون مشکل ساز بشوید. پس سعی کنید روی حرف زدن و حرکات بدن بیشتر تمرکز کنید.

کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند نکاتی برای کسایی که دانشگاه را رها می‌کنند و می‌خواهند در کاری استخدام بشوند dropout10 1493880212

اگر بتوانید در مصاحبه بیشتر توانایی های خود را بدون هیچ اغراقی بیان کنید بهتر از این است که با دروغ گفتن بخواهید کارفرمای خودتان را تحت تاثیر بگذارید چون آنها همیشه یک قدم از شما جلوترند برای اینکه شما اولین و یا آخرین کسی نیستید که دارند ازش مصاحبه میگیرند و هزاران بار داستان سرایی هایی را که دروغ از آب در آمدند را شنیدند و تنها چیزی که می‌تواند هر انسانی را تحت تاثیر قرار بدهد صداقت است، پس از خودتان صداقت بیشتری به خرج بدهید تا بتوانید شغلی را که می‌خواهید به دست بیاورید. پس همیشه این را به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس ، هوش و زکاوت ، توانایی در انجام کار  و در نهایت (آخرآخر) داشتن مدرک تحصیلی می‌تواند برای شما در هر مصاحبه ایی کارآمد باشد.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *