هشت راهی که فرزندان شما را به یک کارآفرین تبدیل می‌کند

جولای, 2017 بدون نظر انگیزشی, سبک زندگی, موفقیت

امروزه همه مردم به این باور اعتقاد دارند که آینده برای فرزندان امروز است به همین خاطر خیلی از والدین تلاش می‌کنند تا فرزندانشان را طوری تربیت کنند که در آینده دارای ثبات مالی و موفقیت های بزرگ باشند. بچه ها قابل اعتماد ترین کسانی هستند که شما می‌توانید روی کره خاکی پیدا کنید. علاوه بر این آنها در همان سنین کودکی از ضریب هوشی بالاتری برخوردارند چون نوعی کنجکاوی طبیعی در وجودشان قرار دارد. به همین دلیل بهتر است تا روش های کسب و کار را از همان سنین کودکی بهشون آموزش بدیم تا در جوانی و بزرگسالی از این آموزش مفید بهره بگیرند و به موفقیت هایی که می‌خواهند دست پیدا کنند و اینجاست که شما به عنوان یک پدر و یا مادر به خودتان افتخار می‌کنید و ممنون هستید که این آموزش ها را از سنین کودکی در کودکتان نهادین کردید. قرار دادن بچه ها در بهترین مدارس خوب است اما کافی نیست، چون در مدارس شیوه کسب درآمد و ابعاد زندگی اجتماعی بزرگسالان را آموزش نمی‌دهند پس این کار را شما باید خودتان در خانه انجام بدهید تا بچه شما از همان سنین کودکی بتواند شیوه های درآمدزایی و فواید کار آفرینی را درک کند تا در آینده ازشون بهره ببرد به همین خاطر مواردی را در زیر بهتون میگیم که می‌تواند شما را در این مسیر یاری کند:

.

1: به بچه ها یاد بدهید که اهداف تعیین شده داشته باشند.

بچه ها برای اینکه کاری را انجام بدهند نیاز به انگیزه دارند و این مربوط به شماست تا با ایجاد انگیزه در کودکان آنها را متقاعد کنید که برای بدست آوردن موفقیت باید اهدافی را برای خودشان تعیین کنند.

شاید دارید به خودتان میگید که چطور باید این کار را انجام بدهید؛ به این نکته توجه کنید که کودکان بیشتر اوقات سعی می‌کنند از شما که والدین شان هستید تقلید کنند به همین خاطر اگر شما در زندگی این احساس مسئولیت پذیری را داشته باشید می‌توانید به فرزند خودتان هم منتقل کنید.

2: ارزش سخت کوشی را براشون بنیادی کنید.

در بخش بالا گفتیم که باید به کودکان هدف بدهیم اما این را فراموش نکنید که باید بهشون بگید هیچ کس همینطوری به هدفی که داره نمیرسه. بلکه فقط یک راه برای دست یابی به اهداف وجود دارد اونم سخت کوشی است و اینکه باید برای چیزهایی که می‌خواهند بجنگند.

یکی از بهترین راه هایی که می‌توانید این مفهوم را به آنها آموزش بدهید این است که آنها در خانه کارهایی را بر عهده بگیرند. این کار می‌تواند توان مشارکتی آنها را افزایش بدهد. البته بچه ها با تکمیل تکالیف درسی خودشان هم می‌توانند سخت کوشی را یاد بگیرند چون معنی کار سخت در کارهای فیزیکی خلاصه نمی‌شود و آنها باید از نظر روانی هم ارتقا پیدا کنند.

3: اجازه بدهید بچه خودش فرصت ها را شناسایی کند.

کنجکاوی در کوردکان امری طبیعی است و به نوعی بهترین وسیلی است تا آنها مواردی را که بهش علاقه دارند کشف کنند که می‌تواند در هر کودک متفاوت باشد پس بگذارید آنها خودشان علایق خودشان را درک کنند چون اگر کاری واقعا برای بچه ها هیجان انگیز باشد آنها خودشان سعی می‌کنند شناخت بهتر و سطح آگاهی بالاتری را در آن کار کسب کنند به همین خاطر به راحتی میشه استعداد آنها را تشخیص داد.

در کودکان با سنین بالاتر ادراک منطقی تر می‌شود و به این راحتی ها انرژی و توانایی خودشان را صرف انجام کاری نمی‌کنند به همین خاطر باید به آنها زمان بیشتری را بدهیم تا کار مورد علاقشان را پیدا کنند و به سمتش جذب بشوند.

4: امور مالی را به آنها یاد بدهید.

برای همه پدر و مادرها اتفاق افتاده که بچه ها ازشون پول بخواهند اما این نکته را فراموش نکنید که پول درآوردن به این راحتی ها نیست به همین خاطر باید به فرزندانمان یاد بدهیم که به مسائل مالی احترام بگذارند و از سرمایه ایی که دارند به خوبی استفاده کنند.

این کار بدان معنی نیست که به حریم خصوصی آنها تجاوز کنید و کوچیک ترین هزینه های آنها را کنترل کنید. اگر شما به صورت صحیح مدیریت مالی را آموزش بدهید آنها هم با این کار احساس محدودیت نمی‌کنند بلکه حس استقلال در وجودشان شکل می‌گیرد که باید با همان مقدار پول زمانی را سپری کنند و به فکر آینده هم باشند.

5: افزایش توان تخیل کودکان.

بچه ها در دوران کودکی فقط از یک پدیدست که ترسی ندارند آن هم مربوط به قوه تخیل آنها می‌شود. درواقع کودکان در این سنین می‌توانند به راحتی هر اتفاق فرا ذهنی را برای خودشان ترسیم کنند و نتیجه ایی را براش در نظر بگیرند. افراد موفق هم تقریبا قوه تخیل قوی داشتند چون آنها با استفاده از این توانایی به ایده های بزرگی دست پیدا کردند که امروزه به همچین افرادی بدل شدند.

درواقع بچه ها با کتاب خواندن می‌توانند توانایی قوه تخیل خودشان را افزایش بدهند و ذهنی پویاتر داشته باشند چون تنها راهی که می‌توانند اطلاعات جدید کسب کنند مطالعه کردن است. اطلاعات جدید به آنها کمک می‌کند تا شناخت بهتری نسبت به محیط پیرامون خودشان داشته باشند و در نتیجه بتوانند چشم انداز مناسبی را برای خودشان ترسیم کنند.

6: افزایش مهارت های ارتباطی.

کلا بعضی از بچه ها خجالتی هستند اما این وظیفه شماست که به عنوان والدین به آنها روابط اجتماعی را آموزش بدهید تا همیشه بتوانند در سطحی معین با افراد در جامعه ارتباط برقرار کنند.

یکی از مواردی که می‌تواند کمک کند آموزش زبان بدن به کودکان است چون گفت و گو همیشه در مورد انتقال اطلاعات است اما شما با زبان بدن احساسات خودتان را هم به طرف مقابل منتقل می‌کنید.

7: افزایش احساس استقلال.

از همان ابتدای کودکی خوب است که به آنها مسئولیت پذیری را یاد بدهیم چون بچه ها رشد می‌کنند تا روزی بزرگسال بشوند پس خوب است که برخی از ویژگی های رفتاری و برخوردی بزرگسالان را هم در همان سنین کودکی این آموزش ها را بدانند. چون این موارد می‌تواند جزئی از مهارت های زندگی محسوب بشود که در آینده بدرد آنها می‌خورد.

خیلی از کودکان زمانی که می‌خواهند از والدین خودشان جدا بشوند اضطراب می‌گیرند و ناراحتی را بروز می‌دهند اما شما به عنوان پدر و یا مادر باید به آنها یاد بدهید که همیشه نباید تحت نظر شما زندگی کنند. البته کودکانی هم هستند که از همان سنین اعتماد به نفس بالایی دارند و اگر بتوانید این عزت نفس را به خوبی مدیریت کنید می‌تواند در آینده از آنها افراد موفقی ساخت. برای انجام بهتر این کار کافی است شما مسیر حرکت فرزند را چک کنید تا از درست بودن آن اطمینان داشته باشید نیازی نیست در همه عرصه ها در کنار او باشید.

8: از ایده های نوپای آنها حمایت کنید.

همه کودکان ایده های خیلی ابتدایی و نوپایی در ذهنشان پرورش می‌دهند و سعی بر این دارند تا آنها را عملی کنند به همین خاطر شما به عنوان پدر و مادر وظیفه دارید که این اعتماد به نفس را در فرزندان افزایش بدهید. درواقع کودکان هدف از ایجاد کسب و کار را کسب درآمد نمی‌دانند، آنها بیشتر دوست دارند تا اطرافیان نسبت به کاری که آنها انجام می‌دهند علاقه نشان بدهند.

ممکن است آنها در ایام تابستان بخواهند کاری را شروع کنند که از نظر شما اصلا ارزشی ندارد اما شما از بعد مالی به کار نگاه می‌کنید و آنها از نظر علاقه ای، به همین خاطر باید با آنها در انجام  و عملی کردن ایدشان تمام توان تان را به کار بگیرید تا احساس کنند که بخشی از خانواده به حساب میایند و در کارها شما در کنارشان هستید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *