چگونه شیکاگو امروزه به یکی از قطب های اقتصادی ایالات متحده تبدیل شده است

خرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, کسب و کار

بی شک یکی از بزرگ ترین مراکز کارآفرینی در آمریکا شهر شیکاگو می‌باشد. البته این آمار درخشان روز به روز هم در سطح داخلی و هم در سطح جهانی رو به افزایش است. امروزه خیلی از مردم باور دارند که می‌توانند کسب و کار خوبی را در این شهر ایجاد کنند و آن را به جهانیان معرفی کنند. در مقاله ایی که توسط روزنامه وارز منتشر شده است دره سیلیکون را مخصوص کسانی دانسته که دارای تخصصی خاص میباشند. شهر نیویورک برای افراد ثروت مندی است که می خواهند زندگی آرام و مرفهی را داشته باشند و در ادامه شهر شیکاگو را برای کارآفرینانی معرفی کرده که خودشان رهبر خودشان هستند. بیاید ببینیم چه چیزی این شهر کوچک با فرهنگ غنی را در کنار این کلانشهر ها قرار داده است.

.

وجود نظم برای تلاش کردن و رسیدن به هدف یا همان سخت کوشی خودمان مهمترین عامل برای این دستاورد بزرگ محسوب می‌شود. در شیکاگو تمام تلاش برای بدست آوردن پول می‌باشد البته منظور از پول یعنی سوق دادن سرمایه افراد به بازارهای جذب سرمایه و سودآوری مطمئن و امن می‌باشد، در واقع این شهر خودش را در برابر جذب سرمایه افراد مسئول می‌داند که ممکن است بخاطر این باشد که مردم این شهر هشت ماه از سال را در زمستانی سخت سپری میکنند. برای همین است که نسبت به هم مسئولیت پذیری بالایی دارند. در بین ایالت های غربی آمریکا ضرب المثلی رایج وجود دارد که می‌گوید آیا می‌توانم کمکتون کنم. در حال حاضر خیلی از توریست ها، می‌خواهند به نیویورک بروند تا در لس آنجلس بتوانند ستاره های سینما را از نزدیک ببینند، اما در شیکاگو توریست ها می‌روند تا سرمایه گذاری روی اندک پولی که دارند بکنند تا آن را دو چندان کرده و بتوانند سرمایه گزاری های بزرگتری را انجام بدهند. وقتی درمورد کارآفرینی صحبت می‌کنیم توجه همه به ساختمان سازی جلب می‌شود اگرچه در این شهر بیشتر سرمایه به همین مقوله اختصاص داده می‌شود اما در مواردی هم سرمایه به کسب و کارهای نوپا تزریق می‌شود البته کاری را که شروع کردید باید بتواند بازدهی لازم برای جذب سرمایه را داشته باشه.

جف روزت مدیرعامل شرکت CLA می‌گوید که شیکاگو یکی از معدود شهر های آمریکا به حساب می آید که در آن مردم سعی می‌کنند تا این فرهنگ را در خودشان نهادینه کنند که ایده هایی را که می‌تواند برای شهرشان منابع بهتری را جذب کند، عملی کنند؛ برای همین است که این شهر برای کسب و کار های خصوصی یکی از بهترین مکان ها محسوب می‌شود. برای همین شرکت هایی مثل uBack ،Shopping.Gives در این شهر به وجود آمدند.

یکی از بزرگ ترین کنفرانس هایی که در شیکاگو دایر می‌شود مربوط به کارآفرینی نوآورانه می‌باشد در این کنفرانس بجای اینکه همه این کسب و کار ها از منابع دولتی کمک بگیرند در سایت Shopping.Give صفحه ای را مربوط به خودشان می سازند و با توضیحاتی درمورد ایده ایی که دارند از مردم کمک می‌گیرند و از منابع غیر دولتی برای پیشبرد اهدافشان استفاده می‌کنند.

 رونی سیج بنیانگذار وبسایت Shopping.Gives می‌گوید امروزه جمع آوری کمک های مردمی به شیوه قدیمی منسوخ شده و برای مردم مهم است که بدون اینکه بخواهند وقتی را در مورد ایده شما تلف کنند خیلی سریع نسبت به آن آگاهی لازم را بدست بیاورند و در صورت علاقه مندی کمکی را هرچند کم، به کار شما بکنند در واقع این ایده از فروشگاه های آنلاین نشات می‌گیرد برای اینکه مردم در کمترین زمان ممکن جنسی را که می‌خواهند تهیه کرده و می‌توانند از آن استفاده کنند؛ یکی از عوامل مهم در جذب سرمایه سرعت می‌باشد.

کیتلین ریمن بنیانگذار uBack هم در این باره می‌گوید امروزه در شیکاگو شرایط منحصر به فردی برای جذب سرمایه به وجود آمده که تلفیقی از سرعت و دانش می‌باشد. سرعت این بحث مربوط به تکنولوژی و دانش هم برمی‌گردد به دانش اقتصادی جوامع اما هردوی این ها در کنار هم شما را به چالشی برای مشارکت در طرح های نوپا وادار می کند، که باعث می‌شود همه بتوانند خدماتی برابر را دریافت کنند البته اگر خودشان بخواهند که در این پروژه ها سرمایه گذاری کنند.

اگرچه شیکاگو حالا هنوز هم به کستردگی دره سیلیکون نرسیده است و یا به دلربایی نیویورک هم نمی‌باشد اما برای کارآفرینان جوان و نوپا جای مناسبی است؛ مردم شیگاگو همیشه میگن کاری بد است که هنوز انجامش ندادید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *