چگونه از شروع رویای بزرگ زندگی خود نترسیم

۱۳۹۶/۰۵/۰۷ بدون نظر انگیزشی, سبک زندگی, موفقیت

مردم از شروع یک رویا و هدف نمی ترسند، آنها از تغییر می ترسند. اینجا ۴ راه را معرفی می کنیم، برای اینکه چگونه با جسارت رویاهای بزرگ خود را شروع کنیم:

.

۱٫ صادق باشید.

در این وضعیت می‌توانید برگردید و بگید که ترسیدید و یا واقعا این ترس شماست و یا اینکه شما توانایی و عملکرد درست رو ندارید شایدم آدم کمال گرایی هستید. همه این موارد و عوامل دیگر دلایلی هستند که مانع از رویا پردازی و به واقعیت بدل کردن آن می‌شوند. اگر چه مسلط بودن بر این موارد می‌تواند به حرکت و انگیزه شما کمک کند اما بیایید و با خودتان صادق باشید واقعا چه چیزی مانع شما می‌شود تا به رویاهاتون فکر کنید.

۲٫ متمرکز شوید.

همه مردم در طول زندگی حداقل یک رویا دارند اما خیلی ها اصلا به این رویایی که دارند دست پیدا نمی‌کنند اونم به این خاطر که درست روی کاری که قرار است انجام بدهند تمرکز ندارند. پس اگر واقعا رویایی رو برای خودتان دارید تمام تمرکز را روی انجام درست آن بگذارید تا رویاتون را به واقعیت تبدیل کنید. حتما مواردی رو که باعث حواس پرتی و مانع شما هستند را شناسایی کنید و سعی کنید تا راه برخوردی با این عوامل را پیدا کنید که مربوط به ابتکار عمل خود شما می‌شود.

۳٫ برای خودتان یک نقشه راه درست کنید.

برای رسیدن به هدفی که دارید چه کاری را باید انجام بدهید. خب درواقع این مهمترین سوالی است که همه در این شرایط از خودشون می‌پرسند. در این مرحله شما باید تعریف درستی از مهارت هاتون داشته باشید و سپس روی تسلط پیدا کردن نسبت به توانایی هاتون متمرکز شوید، البته این برنامه یادگیری رو باید جوری طرح ریزی کنید که بتوانید بهش پایبند باشید؛ چون ریشه تمام پیشرفت ها برمی‌گردد به یادگیری، مهم نیست چقدر زمان می‌برد کاری را یاد بگیرید مهم این است که در یادگیری خودتان ثبات داشته باشید.

۴٫ با سه اقدام در روز شروع کنید.

همیشه روزتان را برای رسیدن به رویایی که دارید شروع کنید. زمانی که اینطور شروع می‌کنید یعنی برای خودتان مسیری را معلوم کردید. اینکار یعنی اینکه شما واقعا می‌خواهید موفق بشوید. البته ابتکار عمل می‌تواند مهم باشد اما حتما در نظر بگیرید که برای هر روزتان چک لیستی از کارهای روزانه داشته باشید تا با برنامه بهتری روزتان را سپری کنید. شاید بگید خیلی از کارهای روزانه انقدر مهم نیستند که بخواهید در برنامه قرار بدهید اما توجه کنید که همین کارهای به ظاهر کوچک به شما آموزش می‌دهند که چطور در چارچوب یک برنامه کاری قرار بگیرید. ذهن شما همیشه به شما یک ایده جدید را معرفی می‌کند و این به شما بستگی دارد تا چه اندازه برای رسیدن به اون تمرکز و تلاش می‌کنید. خب همانطور که می‌دانید ترس غریزی است و نمی‌توانید آن را در خودتان از بین ببرید اما می‌توانید دخالت آن در تصمیم گیری هاتون را کم کنید. چون همیشه حرکت در مسیر رسیدن به رویاها چالش برانگیز است و می‌تواند برای هر کس مشکلاتی را به همراه داشته باشد اما حداقل شما یک زندگی بی هدف را نداشتید و برای کاری که از نظرتون درست بوده تلاش کردید.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *