اسرار زندگی شخصی؛ دستیاران شخصی

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر سبک زندگی, موفقیت

همانطور که می‌دانید همه افراد مهم، افراد ثروتمند، سیاست مداران و مدیران شرکت های بزرگ همه و همه یک مورد مشترک دارند اونم در داشتن یک دستیار شخصی می‌باشد. شاید این کار به ظاهر ساده بنظر بیاید اما دستیاران شخصی در پشت صحنه کار پیچیده ای دارند چون آنها تضمین کننده موفقیت های بیشتر این افراد هستند برای همین تصمیمات و پیشنهاد هایی که می‌دهند خیلی مهم هستند. البته جلب اعتماد نسبت به دستیارهای شخصی خیلی مهمه چون اینها کسانی هستند که از معاونین شما هم به شما نزدیک ترند، برای همین خیلی بیشتر با شما برخورد دارند و از این رو در مقابل، راز های بیشتری را از زندگی شخصی شما می‌دانند. دستیاران شخصی افرادی هستند که میشه ازشون خیلی چیزها برای داشتن ذهنی آرام تر یاد گرفت چون آنها می‌دانند دقیقا چطور ذهن را از مشغله های کاری دور کنند و آرامش را به کارفرمای خودشون برگردانند. پس اگر لازم می‌دانید برای خودتان یک دستیار شخصی داشته باشید خوبه به نکات زیر توجه کنید:

.

با سازماندهی مناسب شروع کنید

اگر یکی از بزرگترین مشکلاتتون نداشتن نظم می باشد و روی میز کاریتون پر از پرونده های کاری است که نمی‌دانید کدام اولویت دارند بهتر است از کسی استفاده کنید که بتواند به خوبی کار شما را نظم بدهد و برنامه معینی را برای شما تدوین کند. البته برای این که یک دستیار از خصوصیات اخلاقی و توانایی شما به طور کامل با خبر بشه کمی زمان نیاز است اما بدانید این افراد زمانی که به این موارد تسلط پیدا کنند به خوبی می‌توانند عملکرد شما را چند برابر کنند.

داشتن یک سازمان دهی مناسب در انجام امور می‌تواند به بهبود روند زندگی شخصی شما کمک کند در نتیجه شما می‌توانید زمان بیشتری برای خودتان و یا خانوادتان صرف کنید و دیگه لازم نیست خیلی از کارهای بی اهمین و زمان بر را خودتان انجام بدهید. از جمله این کار ها می‌تواند بررسی کردن ایمیل ها باشه و یا انجام برخی امور اداری که به خوبی می‌توانید آنها را به دستیارهای شخصی محول کنید.

از کارهایی که می‌خواهید انجام بدهید یک لیست تهیه کنید

حتما شما هم کارهایی را دارید که باید در روز های خاصی انجام بدهید پس بهتره از این کارها لیستی تهیه کنید تا بتوانید به همه این ها برسید. بد نیست بدانید دستیاران شخصی صبحی را شروع نمی‌کنند مگر اینکه برای کارایی که قراره در اون روز انجام بدهند لیستی داشته باشند. چون آنها قرار نیست کارهای خودشان را انجام بدهند پس برای اینکه بتوانند به کارفرمای خودشان کمک بهتری کنند باید لیستی از کارها و برنامه ها در اختیار داشته باشند اما گفتم اگر بخواهید خودتان هم می‌توانید این کار را انجام بدهید تا کاری را فراموش نکنید.

اینجاست که باید از تکنولوژی تشکر کرد چون امروزه با وجود گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها تقریبا همه یک نمونه از دستیار شخصی دارند چون شما می‌توانید به آنها برنامه روزانه خودتان را بدهید و در موعد زمان این وسایل به شما یادآوری می‌کنند.

تمام کارهاتون را با تقویم برنامه ریزی کنید

همانطور که در بالا در مورد ایجاد یک لیست از کارهای روزانه را به لطف تکنولوژی گفتیم نباید از حق بگذریم که هنوزم که هنوزه شیوه زمانبندی کار ها در تقویم، قدیمی ترین و کارآمد ترین شیوه برای مدیریت درست زمان است البته این به این معنی نیست که شما در مورد ساعات در طول روز مدیریت کنید بلکه دستیار های شخصی در این شیوه از برنامه ریزی سعی بر این دارند تا از تداخل کار ها در یک برنامه جلوگیری کنند به همین دلیل کارها را با توجه به اولویت شان در روز های متفاوت قرار می‌دهند تا هم فشار کاری از شما دور بشود و هم تمام کارها به طور کامل انجام بشوند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از تقویم این است که شما اتفاقات مهم از جمله تولدها و سالگرد ها و یا روزهای تعطیلات را فراموش نمی‌کنید. چون خیلی از افراد که بشدت درگیر کار می‌شوند دیگه توجهی به گذر زمان ندارند، به همین خاطر از خیلی از روز های شخصی که باید برای خود و خانوادشون باشند غفلت می‌کنند.

با یاداشت برداری چیزی را فراموش نمی‌کنید

این ویژگی کاملا غریزی است و در وجود تمام افراد می‌باشد چون ذاتا افراد وقتی چیزی را یاد می‌گیرند، سعی می‌کنند تا با نکته برداری از اون، هیچ موقع فراموش نکنند. این کار را دستیاران شخصی به خوبی انجام می‌دهند چون در خیلی از موارد آنها باید به شما هشدار بدهند و یا اینکه ایده های شما را به سرعت نوشته چون این چیزها ممکنه فقط یک بار به ذهن شما برسد و بعد فراموش کنید به همین خاطر نوشتنشون می‌تواند به شما کمک کند.

داشتن یک دفتر یاداشت کوچک می‌تواند در هر مکانی مفید باشد چون غیر از افکار شخصی ممکن است شما اطلاعاتی را بدست بیاورید که لازم باشه برای فراموش نکردن آنها را یادداشت کنید به همین خاطر دفتر یادداشت می‌تواند مفید باشد، البته اگرچه امروزه شما می‌توانید از گوشی های هوشمند خودتان در این باره استفاده کنید که هم در انجام این کار به شما سرعت می‌دهند و هم می‌توانید بدون یادداشت برداری و با ضبط فیلم و یا ضبط صدا این اطلاعات را برای همیشه داشته باشید.

برنامه روزانه داشته باشید

ممکن است شما در طول هفته کارهای زیادی را انجام بدهید اما در دراز مدت می‌تواند برای شما مشغله زیادی را ایجاد کنند در اینجا دستیارهای شخصی به خوبی با مفهوم برنامه روزانه آشنا هستند چون کسایی که با یک کارفرما در مدت زیادی کار کردن می‌دانند که لازم است برنامه جامع ماهانه ایی را برای آنها داشته باشند و تا جای ممکن از استرس کاری و تنش های کارفرماها کم کنند به همین دلیل وجود آنها مثل یک نمونه دیگر از خودتان است که داره کارها را به جای شما انجام می‌دهد.

خوردن یک نوشیدنی معمول در اول صبح می‌تواند به ظاهر کار ساده ایی بنظر بیاید و یا برنامه ریزی برای انجام یک سفر تفریحی؛ اما این کار ها اگر به همان منوال سابق پیش نروند می‌توانند برای شما کسالت بار باشند، به همین دلیل برای شادابی بیشتر در محل کار خوبه کمی برنامه برای خودتان داشته باشید و اگر لازم است حتما صبح زود از خواب بیدار بشوید و نوشیدنی مخصوص خودتان را آماده کنید.

همیشه خودتان را برای تحمل سختی ها تشویق کنید

تا اینجا گفتیم که دستیار شخصی تا چه اندازه می‌تواند سخت باشه اما روی دیگر ماجرا این است که ممکنه شما واقعا توانایی این کار را داشته باشید اما توسط یک رئیس سخت گیر و بد اخلاق استخدام بشوید که می‌تواند به کلی عملکرد شما را به چالش بکشد. پس سعی کنید تا در تمام شرایط خودتان را به سمت بالا ببرید تا بتوانید پیشرفت کنید و فراموش نکنید که دستیارهای حرفه ایی همیشه در بین اطرافیان از ذهنی باهوش تر و استدلالی تر برخوردارند.

نگذاردید در این کار غیر حرفه ایی باشید، اونم به خاطر داشتن استرس و یا درگیر شدن امور احساسی که می تواند شما را یک فرد کاملا متزلزل نشان بدهد پس در همچین شرایطی خوبه یک قدم به عقب بردارید و با نفسی عمیق خودتان را کنترل کنید.

 .

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *