لباس، ظاهر و نوع برخورد زنان برای موفقیت بیشتر در یک کسب و کار

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

در جامعه مدرن امروزی زنان هم مثل هم نوعان مرد خود فرصت های فراوانی دارند تا به کارآفرینانی موفق تبدیل بشوند. اگرچه در دوره ایی تجارت کردن و کارهایی که به امور مالی مربوط می‌شد مختص مردان بود اما امروزه دیگه این منحصر گرایی از بین رفته و زنان هم می‌توانند در این عرصه به موفق ترین ها بدل بشوند. درواقع زنان نشان دادن که با اعتماد به نفس و توانایی هایی که در امور مختلف دارند می توانند مهره های بهتری باشند، البته هنوز هم در مواردی مردان برای انجام امور اولویت دارند ولی خب این سخن قدیمی داره به حقیقت می پیونده، که می‌گفت این زنان هستن که جهان را مدیریت می‌کنند.

همانطور که در جوامع گذشته بازرگانان با ارسال یک تلگراف کامل و جامع می‌توانستند برای کالای خودشان مشتری هایی جذب کنند زنان کارآفرین هم باید بتوانند دستاورد هایی را در دنیای تجاری مدرن کسب کنند و شرایط کاری که تجربه می‌کنند به خوبی بررسی کرده و به اشتراک بگذارند. اما خارج همه این مباحث باید بگیم بزرگترین ویژگی که امروزه توانسته زنان را از مردان جلوتر بیاندازد این است که آنها بر عکس مردان از کارهای سخت نمی ترسند و سعی می‌کنند خودشان را با هر کاری درگیر کنند که در نوع خود عالی عمل می‌کنند اما در مقابل مردهای کمی دیده شده که ریسک انجام هر کاری را به جون بخرند.

علاوه بر همه این موارد زنان در محیط کاری به خاطر تعداد کمی که دارند خیلی راحتر می‌توانند جاه طلبی های خودشان را عملی کنند و در یک شرکت به سمت های عالی دست پیدا کنند:

.

۱: نوع پوشش لباس زنان موفق

در این مورد شما می‌توانید خودتان را به دو صورت به خوبی نشان بدهید: در مورد اول شما می‌توانید یک لباس کاملا رسمی یا همون کت و دامن در طول روز بپوشید که می‌تواند در مدت طولانی خسته کننده و تکراری باشه و در مورد دوم می توانید لباس های راحت و ساده ایی را انتخاب کنید که با همه این تدابیر باز شما را در یک شرایط کاملا رسمی نشان بدهد البته فراموش نکنید که همیشه لباس ها را از هر دسته ایی که هستند در سایز درست انتخاب کنید.

اگر در محیطی کار می‌کنید که در طول روز تحرک زیادی دارید و یا باید سفر های زیاد و طولانی را سپری کنید بهتر است از لباس و شلوار ساده برای محل کارتون استفاده کنید چون در همچین وضعی شما راحتی پوشش مردانه را دارید و زنانگی خودتان را هم حفظ می‌کنید. از طرف دیگه اگر علاقه به کت دامن دارید بد نیست بدانید در محیط های کاری که لباس های محافظتی و فرم دارند شما را با مشکل رو برو می کنند.

۲: چند دست لباس مناسب داشته باشید

در خیلی از کشور ها زنان مجبورند تا در ادارات از لباس های تنگ و کوتاهی استفاده کنند که قاعدتا تحرک آنها را کم می‌کند، از طرفی مسئولان در این ادارات بیشتر به فکر این هستند تا از زنان به جای اینکه به عنوان یک نیروی کار حرفه ایی استفاده کنند به عنوان یک نیروی کار تشریفی استفاده کنند چون زنان زمانی که لباس های کوتاهی را به عنوان لباس کار می پوشند بیشتر دارند جنبه زیبایی خودشان را به نمایش می گذارند. البته امروزه دید این ادارات هم تغییر کرده و سعی بر این دارند تا استفاده کاربردی تری را از زنان به عمل بیاورند برای همین در خیلی از شرکت های معتبر می‌بینیم که زنان لباس های راحت و پوشیده تری را استفاده می‌کنند تا عملکرد بهتری را داشته باشند.

پوشیدن لباس های کوتاه قطعا آزادی بیشتری را می‌تواند به شما بدهد اما اگر شما به طور مدام یک لباس آستین کوتاه مشکی را به تن کنید قطعا می‌تواند شما را یک نواخت و تکراری کند. برای همین بهتر است که از یک ژاکت و یا یک لباس آستین بلند متنوع و شاد به عنوان لباس اصلی استفاده کنید.

۳: استفاده از کفش های پاشنه بلند

خیلی از زنان زمانی که می‌خواهند در محل کارشان حاظر بشوند از کشف های پاشنه بلند استفاده می‌کنند که می‌تواند در طولانی مدت کمی آنها را دچار مشکل کند از قبیل سوزن سوزن شدن پاشنه ها و… . اما کسانی هم هستند که به هیچ وجه نمی‌توانند از کشف های پاشنه بلند استفاده کنند برای همین بهتره از کفش هایی که کمی ارتفاع دارند و پاشنه های بلندی ندارند استفاده کنند.

ببینید افرادی که چاق هستند براشون کمی مشکله که از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند برای همین بهتره تا بیشتر به سلامتی خودشان فکر کنن چون ممکنه به خاطر استفاده کردن زیاد از این نوع کفش در طولانی مدت، مشکلاتی برای پا و کمر این افراد ایجاد شود و بد نیست بدانید در اکثر محیط های کاری عملکرد شما سنجیده می‌شود نه نوع کفش پوشیدن شما!!!

۴: استفاده از زیور آلات در محل کار

استفاده از جواهر آلات یکی از پیچیده ترین و هوشمندانه ترین کارهای است که فقط خانوم ها می‌توانند آن را به خوبی به نمایش بگذارند. اگر برای شما از نظر اقتصادی به صرفه نیست که لباس های شیک و گران بخرید. مشکلی نیست، شما می‌توانید لباس های ساده را هم با استفاده از قطعه های کوچک زیور آلاتی که دارید تزئین کنید و به زیبایی این لباس ها بیفزایید.

البته قطعه های طلا و یا نقره هر چقدر هم که باشند می‌تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند، اما بهتر است به این کار به عنوان نوعی سرمایه گذاری نگاه کنید که هم می‌تواند آراستگی شما را تضمین کند و هم می‌تواند سرمایه ایی کوچک برای مواقع بحرانی به حساب بیاید اگرچه این زیور آلات می‌تواند از نوع حلقه، دستبند، گردنبند و یا گوشواره باشد اما باید در حفظ و نگه داری آنها هم تلاش کنید.

۵: استفاده از عطرهای مناسب

یکی از سلاح های پرکاربرد در دنیای تجارت استفاده از عطر های خوش بو می‌باشد. این مقوله به قدری حیاتی به حساب می آید که می‌تواند هر کسی را از یک تاجر و یا یک فرد معمولی کامل کند.استفاده از عطر ظرافت شما را نشان می‌دهد چون استفاده از عطر مناسب در محل های متفاوت می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش بدهد.

خب در خیلی از ادارات سعی می‌شود تا بوی هر چند خوبه عطر کارکنان در محیط کار زیاد معلوم نباشد برای همین بهتره که مقدار کمتری از عطر مورد علاقتان استفاده کنید. البته تنوع در استفاده از عطر ها خوب است اما سعی کنید بفهمید که چه نوع عطری بیشتر مناسب شماست چون عطرها نشانگر شخصیت هنری شما می باشند.

۶: استفاده از یک کیف دستی مناسب و کاربردی

کیف دستی که بیشتر توسط زنان استفاده می‌شود یکی از بارز ترین عوامل شخصیتی شما می باشد. اما اینکه از چه کیف دستی استفاده کنیم که هم مناسب باشه و هم هزینه مقرون به صرفه ایی داشته باشه به خود شما و محیط کاری که در اون قرار دارید بستگی داره چون استفاده از کیف تا حدی نوع کار و حرفه ی شما را نمایان می‌کند اما اگر درآمد زیادی ندارید لازم نیست از کیف های خیلی گران استفاده کنید چون نگه داری از این نوع کیف ها هم می‌تواند براتون دردسر ساز باشد.

علاوه بر دوام یک کیف نکته مهم دیگه اینه که این کیف دستی در چه سایزی باشه چون اندازه برای کیف های کاری مهم است و این بستگی به خودتان داره که قراره تا چه اندازه وسایل را در کیفتان بگذارید اما بدانید کیف مناسب کیفی است که عملکرد شما را سریع کند نه اینکه بخواهید برای پیدا کردن هر وسیله زمانی را در کیف دنبالش بگردید.

۷: استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها

خب حالا خوبه که برای خودتان دستیاری هوشمند انتخاب کنید تا در خیلی از کارهای روزمره به شما کمک کند و سریعتر امورتان را انجام بدهید. اگر چه استفاده از همچین وسایلی بیشتر شامل گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند و لپ تاپ ها می‌شود اما فراموش نکنید که شما قرار نیست از برند این وسایل استفاده کنید بلکه قراره از آنها خیلی کاربردی تر بهره ببرید.

البته بخاطر تنوعی که در این بازار وجود دارد خوبه که کمی هوشمندانه تصمیم گیری کنید تا بتوانید وسیله مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید و باز هم این نکته را بهتون یاد آوری می‌کنم که مجذوب برند ها نشوید و با توجه به کاری که دارید این وسایل را انتخاب کنید. دادن هزینه زیاد برای امکاناتی که حتی نمی‌توانید درست ازشون استفاده کنید و یا حتی در طول سال هم ممکن نیست که کاربرد داشته باشند کاری بیهوده است و فقط شماید که اضافه هزینه کردید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *