۷ ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

واقعا برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟ این سوال کمی چالش برانگیزه و هر فردی روی کره زمین سعی می‌کند تا جواب قانع کننده برای اون پیدا کند تا بتواند اسم رسمی برای خودش دست و پا بکند. اما بد نیست اول از همه بدانید هیچ دو کارآفرین موفق از یک روش مشابه به چیزی که هستند تبدیل نشدند. خب همانطور که می‌دانید همیشه زندگی بر وقف مراد نیست و مشکلاتی چه بخواهید و چه نخواهید برای همه ایجاد می‌شود اما در این مسیر صرف نظر از زمینه های فرهنگی، اجتماعی و یا تحصیلی رسیدن به موفقیت برای هیچ کس منع نشده است و فقط باید اراده ایی قوی داشته باشید تا بتوانید بر موانعی که در این مسیر وجود دارد پیروز شوید و به هدفی که دارید برسید.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits01 1498035399

هیچ علمی بهتر از عقل خودتان نمی‌تواند شما را در دنیای تجارت راهنمایی کند اما نکته اینجاست که شما تا چه اندازه ذهنی باز دارید و می‌توانید از عقلتان استفاده کنید چون کارآفرینان موفق کسانی هستند که به راحتی می‌توانند عملکرد افراد و استعداد آنها را شناسایی کرده و در رسیدن به مسیر موفقیت به کار گیرند. اما مهمترین عنصر در کارآفرینان موفق این است که نها همیشه علاقه دارند در بازار کار خودشان رقیبانی سخت و چالش برانگیز داشته باشند چون معتقدند که رقیب همیشه می‌تواند باعث پیشرفت آنها بشود.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits02 1498035457

.

۱: خدمات

مهم نیست که در چه کاری مشغول هستید مهم این است که با کاری که می کنید تا چه اندازه نیاز مشتریان تان را برطرف می‌کنید. مثلا اگر یک پزشک هستید باید جوری کار کنید که بتوانید روی بیماراتون تاثیر مثبت بگذارید و یا اگر یک کشاورز هم هستید باید محصولی عالی را کشت کنید تا مشتریان را از خودتان راضی نگه دارید. مهم است که شما تا چه اندازه می‌توانید در بهبود زندگی مشتریان تان تاثیرگذار باشید.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits03 1498035522

برای همین شما باید نسبت به خدماتی که ارائه می‌کنید کاملا تعهد داشته باشید چون مشتریان نیروی محرکه هر کسب و کاری به حساب می آیند و بقای کسب و کار شما به بازخوردهای آنها بستگی دارد پس سعی کنید خدماتی را ارائه کنید که آنها را وادار به استفاده از خدمات شما بکند.

۲: اعتماد به نفس

در طول زندگی هرچقدر هم که دانش کسب کنید اما به خودتان و دانش تان اعتماد نداشته باشید به هیچ دردی نمی‌خورد. داشتن اعتماد به نفس برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق امری ضروری است و هیچ کس با پنهان کردن خودش در پشت دیوار و کارنکردن برای اهدافش نتوانسته کارآفرینی موفق بشود.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits04 1498035570

هیچ وقت جایی برای شک و تردید باقی نگذارید و آنقدر شجاعت داشته باشید که در مسیر رسیدن به اهدافتان قدم بردارید. بد نیست بدانید که مشتریان هیچ موقع در مورد شیوه کاری شما چیزی را نمی‌فهمند و فقط اطلاعاتی را درمورد خدماتی که دریافت می‌کنند می‌دانند پس فقط سعی کنید خدمات خوبی را به آنها ارائه کنید.

۳: سخنوری

یکی از قابل توجه ترین موارد در کارآفرینان موفق توان سخنوری آنهاست. این افراد به خوبی می‌توانند کسب و کارشان را در بین جمعی از مردم توضیح بدهند. اگرچه زمانی که درمورد سخنرانی در بین جمعی صحبت می‌کنیم خیلی ها با چالشی بزرگ درگیر می‌شوند اما همین چالش توانسته خیلی از مدیران بلند پایه را به ورطه نابودی بکشد. چون زمانی که شما دارید در مورد کسب و کارتان در بین مردم صحبت می‌کنید یعنی انقدر به هدفتان ایمان دارید که می‌توانید افراد دیگری را هم متقاعد کنید تا با شما هم مسیر بشوند.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits05 1498035618

گفت و گو کردن با افراد مختلف در موقعیت های متفاوت به خودی خودش نوعی هنر می باشد چون انقدر باید توانایی داشته باشید که بتوانید وجهه عمومی کسب و کار خودتان را به خوبی به بقیه نمایش بدهید.در این مواقع باید جوری صحبت کنید که افراد متقاعد بشوند اطلاعات بیشتری را در مورد کسب و کار شما دریافت کنند و اینجاست که شما می‌توانید همکاران و سرمایه گذاران جدیدی را پیدا کنید.

۴: تواضع

خیلی از مردم دائم در تلاشند تا ارزش های خودشان را یا فراموش کنند و یا آنها را از بقیه مخفی کنند و این خیلی بد است. شما به عنوان یک کارآفرین توانستید نردبان موفقیت را بالا بروید اما زمانی که به آن بالا رسیدید خوب است که برگردید و به گذشته خودتان نگاهی بندازید و به یاد بیاورید که از کجا به این سطح رسیدید تا برای افراد زیر دستتان فخر فروشی نکنید و برای آنها موانع و راهکار ها را شرح دهید.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits06 1498035662

به همین خاطر، تواضع ویژگی مهمی است؛ چون می‌تواند شما را در مسیر زندگی اخلاقی خودتان حفظ کند. هرگز نباید بگذارید ثروت، شهرت، محبوبیت در نگاه شما به افراد تفاوتی ایجاد کند. چون هر لحظه ممکن است که آنها را از دست بدهید و به جایگاه قبلی خودتان برگردید.

۵: انگیزه و اشتیاق

اکثر مردم می‌گویند اگر ایده خوبی دارید مطمئن باشید خیلی سریع می‌توانید به موفقیت برسید، اما در این باره ضرب المثلی هست که میگه “رم یک شبه ساخته نشده است”. ببینید قرار نیست اگر شما ایده خوبی در ذهن دارید خیلی سریع به یک برند جهانی تبدیل بشوید. برای همین فقط انگیزه و اشتیاق شماست که می‌تواند شما را در این مسیر نگه دارد تا رویای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits07 1498035710

در این رابطه افرادی هم هستند که معتقدند کار هایی که با شور و اشتیاق انجام می‌شوند کاملا احساسی بوده و بعد از مدتی شکست می‌خورند اما توجه کنید که این اشتیاق و انگیزه شماست که در مواقع حیاتی راه درست را به شما نشان می‌دهد و راهنمایی تان می‌کند. اگر کسب و کاری را شروع کردید و از طرف مردم هم بازخورد هایی را داشتید بدانید که به مرحله ایی رسیدید که مردم توانستند کار شما را درک کنند.

۶: ایستادگی

دنیای کسب و کار و تجارت واقعا دنیای بی رحمی است، البته تا زمانی که وارد این عرصه نشوید نمی‌توانید این جمله را درک کنید. زمانی که کسب و کارتان را شروع می‌کنید مشکلات بزرگ و کوچکی بر سر راه شما ایجاد می‌شوند که دائم شما را وارد یک چالش بزرگتر می‌کنند تا جایی که به کلی امید و انگیزه شما برای ادامه مسیر را از بین می‌برند اما اینجاست که شما باید در برابر همچین شرایطی ایستادگی کنید تا چیزی را که باور دارید ثابت کنید.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits08 1498035751

شکست خوردن همیشه بد نیست البته برای کسایی که انقدر باهوشند که می‌توانند از شکست ها راهی برای موفقیت خودشان پیدا کنند. افرادی که در تناوبی از موفقیت کار می‌کنند از شکست خوردن نمی‌ترسند چون به قدری توانایی ایستادگی دارند که می‌توانند راه حلی برای حل مشکلاتشان پیدا کنند و از مشکلات رهایی یابند.

۷: سخاوتمندی

اگر روزی توانستید کسب و کاری موفق را پدید بیاورید حتما به کارمندانی که برای شما بیشتر تلاش می‌کنند توجه بیشتری بکنید. خیلی از کارآفرینان موفقی که امروزه برند های میلیارد دلاری دارند سعی می‌کنند به کارکنان سخت کوش شان توجه بیشتری کرده، چون پیشرفت آنها مدیون تلاش این افراد می‌باشد.

7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید 7 ویژگی کارآفرینان موفق که حتما باید دنبال کنید traits09 1498035791

منظور از سخاوتمندی فقط دادن پول بیشتر نیست شما می‌توانید از این افراد در رده های بالاتری استفاده کنید و یا می‌توانید از نظرات و ایده های آنها برای موفقیت بیشتر استفاده کنید چون اینجوری آنها هم احساس می‌کنند که در این کسب و کار سهمی دارند؛ برای همین با انگیزه بیشتری برای شما کار می‌کنند.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *