۵ تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند

۱۳۹۶/۰۳/۲۹ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

امروزه جوامع خیلی سریع تر از اون چیزی که می‌شود فکرش را هم کرد، در علم و تکنولوژی پیشرفت می‌کنند؛ که این در نوبه خود یک جهش تکنولوژی شناخته می‌شود. برای همین این رشد سریع کسب و کارها را هم تحت تاثیر قرار داده اگر چه این امر باعث شده است تا کارها ساده تر و بقای بیشتری داشته باشند اما در مواردی هم باعث نابودی کارها می‌شود اما در این جا می‌خواهیم پیشرفت هایی را به شما معرفی کنیم که هم کسب و کارها را رونق بخشیده و هم دوام‌شان را بالا برده است.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند scanning2 1496272368

الان شما یک کار آفرین هستید و می‌خواهید دفتری را برای کسب و کارتون تهیه کنید اما در این دفتر تلفنی برای تماس و کامپیوتری هم برای ارتباطات اینترنتی و ویدئو کنفرانس ها نداشته باشید واقعا می‌توانید در همچنین دفتری کار کنید و به سوددهی هم برسید؟!

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند worktech 1496272470

تحلیلگرهای بازار کار در مطالعاتی که در سال ۲۰۱۷ انجام دادند به این نتیجه رسیدند که تمام کسب و کار هایی که تازه دارند به وجود می آیند حدود ۳٫۵ ترلیون دلار رو روی زیرساخت های فناوری خود سرمایه گزاری کردند. همانطور که می‌دانید روند پشرفت نرم افزاری تکنولوژی سریعتر از سخت افزار می باشد و سرعت سریع رشد تکنولوژی بدان معناست که کسب و کار ها برای این که بتوانند در مسیر رقابت باقی بمانند دائم باید با تکنولوژی بروز بشوند تا لقای خودشون رو در بازار بیرحم کار تثبیت کنند.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند using office technology to increase convenience 1496272495

ببینید تا در مورد ارتقای سطح تکنولوژی کاری صحبت می‌کنیم فکر می‌کنید که باید مکانی بزرگتر و ابزاری هوشمندتر را برای کسب و کارتون تهیه کنید که شامل هزینه های گزافی هم می‌شود که می‌تواند شما را به نابودی بکشدT اما منظور ار ارتقا تکنولوژی این است که بیایید از تکنولوژی بهره ببرید که بتواند سطح خلاقیت شما را بالا ببرد؛ همیشه داشتن ابزاری هوشمند ضامن موفقیت شما نمی‌شود اما دانستن استفاده از امکاناتی که دارید نوعی هنر محسوب می‌شود. پس بیایید تا با این امکانات تکنولوژیک بیشتر آشنا بشویم:

.

۱: هوش مصنوعی

قبل از همه این ها تا هوش مصنوعی را میگیم یاد داستان های علمی تخیلی می افتیم اما امروزه از داستان ها گذر کرده و به واقعیتی بی بدیل تبدیل شده است. برای همین خیلی از افراد از آن بهره می‌برند تا کارهای روزانه خودشان را هوشمند انجام داده و بیشتر وقتشان را برای خودشان صرف کنند. اوایل هوش مصنوعی فقط به ارائه چند دستور ساده محدود بود اما امروزه با پیشرفت چشمگیری که داشته توانسته در منازل و سیستم های حمل و نقل هم وارد بشود و بشر سعی دارد تا در آینده ایی نه چندان دور سیستمی یک پارچه از هوش مصنوعی را برای جهانیان ارائه کند.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند tech01 1496272930

امروزه شرکت های بزرگی روی پروژه های هوش مصنوعی کار می کنند تا در ارائه خدمات پیش گام باشند اما به راه حل های عملیاتی ثابتی دست نیافتند اما دو شرکت مایکروسافت و گوگل یپشگامان این عرصه هستند و حتی در مواردی از خدمات خود به کاربران از هوش مصنوعی استفاده می کنند و حتی شرکت گوگل برای ارائه داده ها به صورت ابری از هوش مصنوعی خاصی استفاده می‌کند، اما این تصور که در گذشته هوش مصنوعی را در فیلم ها می‌دیدیم و حالا در خانه ها خیلی دور نیست و تا حدودی توسط شرکت های بزرگ در حال اجرایی شدن است.

۲: دستیاران مجازی

همینطور که در بالا به هوش مصنوعی به عنوان پایه های تکنولوژی مدرن توضیحاتی را دادیم. یکی از خدمات مهمی که از این طریق می‌شود ارائه داد، دستیاران هوشمند می‌باشد که البته شرکت اپل در سری گوشی های آیفون خود توانسته ورژنی ساده از دستیار هوشمند را به نام سیری ارائه بدهد که دارندگان می‌توانند توسط آن اطلاعاتی را بررسی کنند و یا دستیار هوشمند مایکروسافت که به کورتانا معروف می‌باشد. البته امروزه خیلی از شرکت ها از جمله شرکت هایی که تلفن همراه تولید می‌کنند نسخه های متفاوتی از دستیاران هوشمند را ارائه می‌دهند.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند teh02 1496272974

اگرچه در حال حاظر سیری و کورتانا کامل ترین دستیاران هوشمند ارائه شده هستند. اما بدانید که در کسب و کارها خیلی از کار ها هستند که می‌شود با استفده از این دستیاران هوشمند بدون هیچ استرسی انجام داد. اما ترس مدیران در این است که نتوانند این دستیارها را شخصی و برنامه ریزی کنند برای همین شرکت های ارائه دهنده این خدمات در تلاشند تا کار کردن با این دستیارها را تا جای ممکن ساده کرده تا کاربران بیشتری را به استفاده از اون ها تشویق کنند.

۳: ارائه خدمات الکترونیک و یا مصرف کننده هوشمند

اوایل تلفن ها و رایانه ها نوعی وسیله سرگرمی محسوب می‌شدند اما امروزه به یکی از ابزارهای انکار ناپذیر زندگی افراد بدل شده که می‌توانند خدمات هوشمندی را به کاربران ارائه کنند. برای همین شرکت ها روز به روز پیشرفت های چشمگیری را در این زمینه بدست میاورند در حدی که تلفن های همراه امروزه از سیستم عامل های هوشمندی بهره می‌برند که در گذر زمان پیچیده تر می‌شود و کارایی بالاتری هم نسبت به قبل ارائه می‌دهد تا جایی که شرکت های ارائه دهنده این نوع خدمات لوازم خانگی را هم هوشمند سازی می‌کنند تا زمانی که شما مواد غذایی را که می‌خواهید از فریزر خود بردارید اطلاعاتی را در رابطه با آن ارائه می‌دهند.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند tech03 1496273013

در دیدگاه کار آفرینان با این پیشرفت ها در زمینه های هوش مصنوعی و دستیاران جایی دیگر لازم نیست برای راه اندازی کسب و کار دفتری بزرگ با مبلمانی گران قیمت و تجهیزاتی مدرن داشته باشید چون خدماتی از این دست به سادگی در دسترس هر فردی قرار دارد و می‌تواند با استفاده از آنها حتی در خانه هم خدماتی را ارائه بدهد که نوید این را می‌دهد که در طی ۱۰ الی ۲۰ سال آینده خیلی از کسب و کار ها به این شیوه روی بیاورند.

۴: واقعیت مجازی و افزوده

خب این دستاور که در حال حاظر بیشتر در صنعت گیمینگ و سرگرمی ها استفاده می‌شود به حدی جذابیت های بصری ایجاد می‌کند که به کاربر خود اجازه می‌دهد تا از مرز فکری خود گذر کند و در هر شرایطی که علاقه دارد قرار بگیرد در واقع ارائه خدمات واقعیت مجازی و یا افزوده (VR و AR) خلاقانه ترین مقوله پیشرفت تکنولوژی محسوب می‌شود که هنوز در رابطه با کسب و کارها خدماتی ندارد و بیشتر کاربری سرگرمی و تفریحی دارد.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند tech04 1496273042

خارج از صنعت بازی های ویدئویی که واقعیت مجازی کارایی زیادی دارد. شرکت گوگل با ارائه بازی پوکمون گو ثابت کرد که وجود واقعیت افزوده در بازی های موبایلی می‌تواند انقلابی را در این صنعت ایجاد کند از این رو خیلی از شرکت هایی که در این عرصه فعالیت می‌کنند سعی بر این دارند تا واقعیت افزوده را در بازی های خود استفاده و کاربردی تر کنند. الیته از واقعت مجازی در امور آموزشی هم استفاده می شود مثلا در کار هایی که در شرایط خطرناکی قرار است انجام شوند میشه از واقعیت مجازی با قابلیت شخصی سازی محیط و بدور از خطر شرایط را تجربه کرد.

۵: سیستم های امنیتی قابل تطبیق

امروزه مدیران شرکت ها به این امر واقف اند که بزرگترین مشکل امنیتی آنها نقص های دیجیتالی و یا همون هک شدن اطلاعات از این رو بیشترین هزینه را صرف می‌کنند تا اطلاعات محرمانه خودشان را به صورت کد های رمز گذاری شده ایی در بیاورند که به این راحتی در دسترس قرار نگیرد. اما این یک واقعیت است که سن هکر های مخرب به پایین ترین حد خود رسیده که خود خطری برای کسب و کارها در فضای مجازی محسوب می‌شود و استفاده کردن اطلاعات در دیسک های سخت هم به قدری قدیمی است که تقریبا به راحتی می‌شود به اطلاعت آن ها دسترسی داشت، از این رو مهندسان این حوزه در تلاشند تا سیستم های تطبیق پذیر امنیتی را ارائه بدهند که به این راحتی ها قابل هک کردن نباشد.

5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند 5 تکنولوژی که می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند tech05 1496273070

از این رو با پیشرفت بی بدیل هوش مصنوعی سیستم های امنیتی داده هم به این سمت روی آورده اند تا با هوشمند سازی سیستم های امنیتی در صورت بروز هر نوع نقص به سادگی و در سریع ترین زمان از آن با خبر شده و دیگر برای انتقال اطلاعات خیلی خیلی محرمانه نیازی به انسان نباشد و هوش مصنوعی این کار را انجام بدهد که در نوبه خود تحولی بزرگ در این زمینه محسوب می‌شود.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *