۷ دلیلی که باعث شکست ما می شود

تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر انگیزشی, سبک زندگی, موفقیت

همه‌ افراد موفق هم شکست های بزرگ و کوچکی را تجربه کرده اند و مسئولیت شکست خوردنشان را قبول می‌کنند اما دو درسی که ما از شکست ها به خوبی یاد می‌گیریم این است که اول یک دلیل برای شکستمان پیدا کردیم و دوم اینکه می‌شود شکست را هم پشت سر گذاشت.

اما سوال اینجاست که ما چرا شکست می خوریم و چه کاری می‌تواند مانع این اتفاق بشود؟

برای همین می‌خواهیم دلایلی را به شما بگیم که در اغلب شکست ها نقش دارند. هاروی مک کی نویسنده کتاب کسب و کار می‌گوید شکست ها اتفاقاتی هستند که مسیر اشتباه را نشان می‌دهند. پس بیایید با شایع ترین عوامل شکست بیشتر آشنا بشویم:

.

۱: عدم پایداری

خیلی از مردم در کسب و کارهاشون به خاطر نداشتن دانش و یا استعداد آن کار، شکست نمی‌خورند بلکه بخاطر این شکست می‌خورند که از ادامه آن کار دلسرد می‌شوند. برای همین هم آن را رها می‌کنند. به همین دلیل است که ایستادگی و مقاومت برای موفق شدن امری حیاتی به حساب می آید. اگر مسیری را بارها و بارها رفتید ولی در آن شکست خوردید ناامید نشوید و ببینید که چه بخشی را باید تغییر بدهید تا مشکل حل بشود ببینید شما هیچ موقع بخشی از مشکل نیستید بلکه ممکن است راهی که دارید می‌روید اشکالاتی را داشته باشد برای همین از تغییر در شیوه کاری نترسید.

۲: ایمان نداشتن به مسیر

اگر شما به هدفی که دارید ایمان نداشته باشید به جایی می‌رسید که تا وسط مسیر رسیدن به هدفتان می‌روید اما ناگهان آن را رها می‌کنید. چون شما ثابت می‌کنید که اعتماد به نفس و شجاعت کافی برای پیمودن این مسیر را ندارید از این رو این افراد کسانی هستند که فقط می‌توانند کاری را که بهشون میگن انجام بدهند حتی اگر این کار اشتباه باشد. اگر به نظرتان کاری ارزشش را دارد که برایش تلاش کنید حتما به ندای قلبی تان گوش بدهید اما نگذارید همکاری کردن در کاری با افراد دیگر ارزش های شما را زیر سوال ببرد.

۳: برنامه ریزی

افراد برنده ممکن است در انجام هر کاری مواردی را بررسی کنند اما از طریق منطق پیش نمی‌روند. در مقابل، افرادی که شکست می‌خورند به اندازه یک کتاب دلایل منطقی و قانع کننده می آورند که چرا شکست خوردند. بیایید و دیدگاهتان را تغییر بدهید، هر شکستی دلیل بر ناموفق بودن شما نیست. بلکه نوید این را می‌دهد که برای انجام هر کاری قبلش باید با اطلاعات کافی وارد بشوید.

۴: فراموش کردن اشتباهات گذشته

بعضی از مردم زندگی می‌کنند تا یاد بگیرند، اما در مقابل بعضی فقط زندگی می‌کنند. شکست معلمی است که به ما یاد می‌دهد نگرش خودمان را تغییر بدهیم. بد نیست بدانید که واژه تجربه را برای کارهایی به کار می‌برند که ما در آنها شکست می‌خوریم اما در مقابل، چیزی جدید را یاد می‌گیریم. برای شروع کردن هر کاری قبلش خوب شرایط را تجزیه و تحلیل کنید ببینید اصلا استراتژی که می‌خواهید در این باره عملی کنید جواب می‌دهد یا نه. مثلا اگر در کارتان شما به پول نیاز دارید حتما به راه های بیشتر درآمد زایی تمرکز کنید و بیایید هزینه های جانبی را کاهش بدهید تا از شکست خوردن پیشگیری کنید. شما زمانی می‌توانید موفق باشید که بتوانید مشکلات را خوب ببینید.

۵: نبودن نظم و انضباط

یکی از پایه های اصلی هر کار موفقی داشتن نظم و انظباط فردی و گروهی می‌باشد. چون مهم است که شما تمام تمرکزتان را روی پروژه ایی که دارید بگذارید تا بتوانید آن را با موفقیت به پایان برسانید. ببینید اگر شما نسبت به شرایط ایده آل دیدگاهی هرچند واقع بینانه نداشته باشید باز هم نمی‌شود به شما فردی کمالگرا گفت چون رسیدن به یک هدف و موفقیت در آن پایان راه نیست. شما زمانی می‌توانید به موفقیت واقعی برسید که با چالش هایی که کمال گرایی شما را تحت تاثیر می گذارند مبارزه کنید. کمال گرایی بد نیست، مهم این است که شما چقدر حاظرید برای رسیدن به این کمال گرایی مبارزه کنید.

۶: نداشتن اعتماد به نفس

نداشتن اعتماد به نفس چیزی است که شما را می‌تواند تا آخر عمر پشت یک دیوار که خودتان برای خودتان ساختید مخفی کند. افرادی که اعتماد به نفس ندارند دائم در تلاشند تا خودشان را پیدا بکنند و اون آدمی را که می‌خواهند خلق کنند. یک چیزی رو میخوام به همه شما که دارید این مقاله رو می‌خوانید بگم، الکی با یک شکست به خودتان برچسب نزنید؛ تا زمانی که متوقف نشدید یعنی شکستی هم نخوردید، پس تحملتان را در برابر مشکلات بالا ببرید و به مسیری که بهش ایمان دارید ادامه بدهید.

۷: برخورد خوب

در نگرش، برخورد خوب یعنی همیشه به آینده امیدوار باشید البته از نوع مثبت. در غیر این صورت مطمئن باشید که شکست می‌خورید افراد با نگرش مثبت موفقیت را به سمت خودشان جذب می‌کنند. بیاید و هر روز در آینه به خودتان نگاه کنید و بگوید که من مسئول زندگی خودم هستم و به جای اینکه آستانه تحملتان را در برابر مشکلات پایین و پایین بیاورید به بالا تغییر بدهید چون مشکلات برای همه به وجود می آیند، پس به جای تسلیم شدن باهاش مبارزه کنید.

.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *