امسال چگونه یک کسب و کار آنلاین را از صفر آغاز کنیم

۱۳۹۶/۰۳/۲۵ بدون نظر کسب و کار, موفقیت

اغلب می پرسند که چگونه یک کسب و کار (کارآفرینی) را آغاز کنیم؟ و جواب یک کلمه است: “آسان”. اغلب وقتی افراد ایده شروع یک کسب و کار آنلاین را می شوند، بسیار می ترسند. درحالی که با راهکار و اصول ساده می توانید به راحتی بر ترس خود غلبه کنید و به موفقیت برسید.

این اشتباه است، که خیلی ضروری است شما یک ثروت پایه برای شروع سرمایه گذاری داشته باشید. اما هنوز هم می توانید یک کسب و کار موفق را شروع کنید با کارهای روزمره و راحت. در اینجا ۴ مورد از ملزومات شروع راه اندازی کسب و کار آنلاین را بررسی می کنیم:

.

۱: یک مشکل را پیدا کنید، و آن را زودتر از دیگران حل کنید.

برای اینکه کسب و کار شما خیلی زود و سریع به موفقیت برسد، باید یک کار جدید را استارت بزنید و همانند دیگران شروع نکنید. باید یک ویژگی خاص داشته باشید.

وقتی می خواهید یک کسب و کار را شروع کنید باید اتدا یک مشکل را پیدا کنید و مطمئن باشید که می توانید آن را حل کنید. شما بهتر است که یک روش جدید را پیدا کنید تا خدمات خود را به کاربران نشان دهید همان روشی که نشان دهنده ویژگی خاص شماست.

برای اینکار باید مقالات و اخبار روز را پیگیری کنید، مثلا ببینید جدیدترین متدهای گوگل و دیگر موتور های جستوجو چه چیزی می باشد و طبق استاندارد ها رفتار کنید و کسب و کار آنلاین خود را ارتقا دهید. روش های دیگری هم برای بیشتر دیده شدن شما هست، مثل انواع روش های تبلیغاتی.

۲: با همان چیزی که دارید شروع کنید.

پول برای تازه واردان این عرصه نباید بهانه باشد.

اولین و مهم ترین بخش انتخاب نام برای کسب و کارتان است. سپس سفارش یک لوگو ارزان قیمت ولی مناسب با بیزینس شما که  نیاز نیست خیلی برای لوگوی خود هزینه کنید، باید ساده باشد و فقط کافیست نشان دهنده کسب و کار شما باشد.

البته باید گفته شود که ممکن است شما از قبل سرمایه ای جمع کرده اید و می خواهید بر روی کسب و کار جدیدتان سرمایه گذاری کنید؛ می توانید برای طراحی لوگو و برندتان هزینه کنید ولی اگر پول ندارید، خودتان دست به کار شوید و لوگویی مناسب آماده کنید که این کار حتی تا چند میلیون تومان هم می تواند برای شما صرفه جویی داشته باشد.

سپس از یک دامنه باهزینه مناسب و با یک هاست ارزان شروع کنید و کم کم آن را بهتر کنید و توسعه دهید.

و در آخر وقتی سایت شما آنلاین شد فقط نیاز به یک اینترنت خوب و به صرفه دارید که نیاز های شما را برآورده کند و بتوانید خدمات خود را به کاربران بیشمار اینترنت عرضه کنید.

۳: روال کار منظم را پیش ببرید

وقتی سایت آنلاین شد و کامل بالا آمد، باید روی آن مطالب خود را قرار دهید حال هر گونه که می باشند (خدماتی، خبری و…). شما باید برای این کار خود، یک عادت تعریف کنید. برای خودتان معین کنید که چه مطالبی باید چه روزهایی در سایت نمایش داده شوند و آنها را برنامه ریزی کنید.

می توانید مثلا از برنامه های روزانه و هفتگی و یا هر برنامه که خودتان برای کسب و کارتان دارید پیروی کنید و مخاطبان خود را به روال کاری خود عادت دهید.

۴: تنها انجام ندهید

بیشتر مردم خیلی دوست دارند دست تنها و خودشان تکی یک استارتاپ را راه اندازی کنند و پیشرفت کنند، درحالی که اینگونه کمی مسئله فرق می کند و کار برای شما شاید سخت شود. اگر شما خود را کارآفرین می نامید پس باید با کمک دیگران کسب و کار خود را رونق دهید و پیشرفت کنید.

شما باید برای خودتان گروهی تعریف کنید و آن را هرچه زودتر تشکیل دهید، سپس انگیزه افرادی که وارد گروه شده اند را افزایش دهید تا با شما هم هدف شوند. اینگونه دیگر شما تنها نیستید و برای هر مشکل که پیش می آید چند فکر و ایده وجود دارد و خیلی سریع تر مشکلات حل خواهد شد. مطمئن باشید تشکیل گروه و کار کردن دسته جمعی انگیزه شما را نیز افزایش خواهد داد و شما ناچار به پیروزی خواهید بود.

.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *